پیگیری گذرنامه با کد ملی چگونه انجام می شود؟

همان طور که می دانید برای رفتن به کشور های خارجی نیاز است که پاسپورت داشته باشید. در گذشته افراد پس از آن که مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت را ارائه می دادند، برای پیگیری آن به پلیس +۱۰ مراجعه می کردند. اما امروزه نیازی به مراجعه حضوری نیست و فرد می تواند به صورت آنلاین برای پیگیری پاسپورت خود اقدام کند. البته باید پس از ارائه مدارک ۱۴ روز صبر کنید و چنانچه پس از گذشت این مدت، پاسپورت برای شما صادر نشد نسبت به پیگیری آن اقدام کنید. می خواهید بدانید پیگیری گذرنامه با کد ملی چگونه انجام می شود؟ کافیست که تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا نحوه پیگیری غیر حضوری پاسپورت را به شما معرفی کنیم.

پیگیری گذرنامه با کد ملی چگونه انجام می شود؟

پاسپورت و یا گذرنامه یکی از مدارک بسیار معتبر می باشد که برای رفتن به کشور های خارجی به آن نیاز است. این مدرک در حقیقت یک اجازه نامه می باشد تا فرد بتواند به کشور های خارجی سفر کند. برای دریافت این مدرک باید ابتدا مدارک لازم را به پلیس +۱۰ ارائه دهیم تا حدود ۱۴ روز زمان لازم است تا پاسپورت صادر شود.

حال اگر بعد از گذشت دو هفته مدرک مورد نظر برای شما صادر نشد، می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری، اقدامات لازم برای پیگیری را انجام دهید. می خواهید بدانید پیگیری گذرنامه با کد ملی چگونه انجام می شود؟ باید بگوییم که این کار بسار ساده و از روش های مختلفی انجام می گیرد. شما با کمک ان روش ها در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری برای پیگیری گذنامه خود اقدام کنید.

روش های پیگیری گذرنامه با کد ملی

شاید بخواهید بدانید که پیگیری گذرنامه با کد ملی چگونه انجام می شود؟ برای این کار روش های مختلفی فراهم کرده اند تا هر فرد با توجه به شرایط خود یکی از این راه ها را انتخاب کرده و روند صدور گذرنامه خود را پیگیری کند.

پیگیری گذرنامه با کد ملی از طریق کد دستوری USSD

برای این کار باید مراحل مختلفی را سپری کنید که به شرح زیر می باشند:

 • ۱۱۰# * را شماره گیری کنید.
 • عدد مربوط به پلیس ۱۰+ را انتخاب کنید.
 • عدد مربوط به وضعیت مدارک را انتخاب کنید.
 • گزینه مربوط به گذرنامه را انتخاب کنید.
 • کد ملی را وارد کنید.

پیگیری گذرنامه با کد ملی از طریق تلفن ثابت

به دنبال این هستید که بدانید پیگیری گذرنامه با کد ملی چگونه انجام می شود؟ برای این کار می توانید علاوه بر ارسال کد دستوری، از طریق تلفن ثابت نیز اقدام کنید. کافیست که با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس بگیرید و از این طریق پیگیری های لازم را انجام دهید. در صورتی که مدارک لازم را به طور کامل ارائه داده باشید و مدت زمان لازم برای صدور پاسپورت نیز گذشته باشد، می توانید از طریق این شماره تلفن پیگیری کنید و علت عدم صدور این مدرک را جویا شوید.

پیگیری گذرنامه با کد ملی از طریق ارسال کد به سرشماره های خاص

افرادی که از خود می پرسند پیگیری گذرنامه با کد ملی چگونه انجام می شود؟ باید بدانند که علاوه بر روش های گفته شده، راه دیگری برای پیگیری پاسپورت نیز وجود دارد. برای این کار می توانید علامت سوال را به سر شماره ۱۱۰۰ ارسال کنید. همچنین می توانید عدد یک را به سرشماره ۱۱۰۰۳۰۰ ارسال نمایید.

هنگام گرفتن استعلام با استفاده از این سرشماره مبلغ ناچیزی از حساب شما کم خواهد شد. این مبلغ برای سرشماره ۱۱۰۰، ۱۵۰ تومان و برای سرشماره ۱۱۰۰۳۰۰، مبلغ ۱۰۰تومان می باشد. همچنین دقت کنید که با خط تلفنی به این سرشماره ها پیامک بزنید که قبلا شماره آن را به پلیس ۱۰+ ارائه داده اید.

کافی نت آنلاین

کلام آخر

برخی اوقات افراد هنگام گرفتن پاسپورت با مشکلاتی مواجه می شوند و در موعد مقرر شده گذرنامه برای آن ها صادر نمی شود. از این رو نیاز است که برای پیگیری و استعلام شرایط گذرنامه باید اقدامات لازم را انجام دهند. افراد بهتر از ۱۴ روز صبر کنند تا گذرنامه برای آن ها صادر شود و در غیر این صورت بدون نیاز به مراجعه حضوری، از طریق کد ملی برای پیگیری گذرنامه اقدام کنند. برای این که بدانید مدارک لازم برای پیگیری گذرنامه با کد ملی چگونه انجام می شود؟ باید بگوییم که می توانید از طریق شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷، یا سرشماره ۱۱۰۰، ۱۱۰۰۳۰۰ و یا با کد دستوری ۱۱۰# * برای این کار اقدام کنید.

سوالات متداول

 1. آیا برای پیگیری پاسپورت باید حتما به پلیس ۱۰+ مراجعه کنیم؟
  خیر، نیازی به این کار نیست. شما می توانید با استفاده از شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷، کد دستوری ۱۱۰# *، سر شماره های ۱۱۰۰ و یا ۱۱۰۰۳۰۰ برای پیگیری پاسپورت خود اقدام کنید.
 1. برای پیگیری گذرنامه باید با چه شماره تلفنی تماس بگیریم؟
  برای این کار باید به شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ تماس بگیرید و با ارائه کد ملی خود فرآیند صدور گذرنامه خود را پیگیری کنید.
 1. اگر برای پیگیری گذرنامه به سرشماره ۱۱۰۰ و یا ۱۱۰۰۳۰۰ پیامک دهیم، باید هزینه ای هم پرداخت نماییم؟
  بله، اگر به سرشماره ۱۱۰۰ پیامک دهید، صد و پنجاه تومان و اگر به شماره ۱۱۰۰۳۰۰ پیامک دهید، صد تومان از شارژ شما کم خواهد شد.
 1. کد دستوری برای استعلام گذرنامه با کد ملی چیست؟
  ۱۱۰# * کد دستوری هست که برای این کار انجام می گیرد. برای این کار کافیست که کد را وارد کرده و سپس عدد مربوط به پلیس ۱۰+ را وارد کنید. عدد مربوط به وضعیت مدارک را بزنید و در نهایت گذرنامه را انتخاب کنید. حال با وارد کردن کد ملی می توانید روند صدور پاسپورت خود را پیگیری کنید.
چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست