راهنمای ثبت نام کتاب درسی ابتدایی 1403 – 1404

راهنمای ثبت نام کتاب درسی ابتدایی

ثبت نام و تهیه کتاب درسی دانش اموزان یکی از دغدغه های والدین می باشد. خوشبختانه امروزه این ثبت نام به صورت اینترنتی امکان پذیر است. اگر شما هم فرزند دبستانی دارید، باید در زمان ثبت نام کتاب درسی مقطع ابتدایی، به سایت مای مدیا یا irtextbook.ir  مراجعه کنید و ثبت نام کتاب درسی ابتدایی فرزندتان را تکمیل کنید.

زمان ثبت نام کتاب‌های درسی تمام پایه‌های مقطع ابتدایی به جز کلاس اول از تاریخ ۵ اردیبهشت ماه نهایت تا ۳۱ خرداد ماه می باشد. دانش اموزان مقطع اول ابتدایی نیز از ۱۰ تیر تا ۹ شهریور باید برای ثبت نام اقدام کنند. از همین رو آموزش و پرورش با هدف نظارت بر توزیع و سفارش کتاب درسی ،سایتی را طراحی کرده تا دانش آموزان بتوانند برای ثبت نام کتاب آموزشی خود در تمام مقاطع تحصیلی ثبت نام کنند.

دانش آموزان پس از ثبت نام در مدارس و سیدا می‌توانند برای ثبت نام کتاب درسی به این سایت مراجعه کند و  به صورت اینترنتی انجام دهند. چنانچه دانش آموزان نتوانند در زمان مقرر شده اقدام به ثبت نام  خود کنند باید به صورت آزاد خریداری کنند. در ادامه قصد داریم به نحوه سفارش و ثبت نام کتاب درسی ابتدایی 1403-1404 بپردازیم.

انواع روش‌های ثبت نام کتاب درسی مقطع ابتدایی 1403

دانش آموزان می‌توانند با روش‌های مختلف برای ثبت نام کتاب درسی ابتدایی خود بپردازند. دانش آموزان می‌توانند از طریق سایت مای مدیا و یا irtextbook.ir به صورت آزاد یا دولتی اقدام به ثبت نام کتاب‌ها کنند. ثبت نام در سایت‌های بالا به صورت فردی یا گروهی توسط مدرسه امکان پذیر است. دقت کنید که تحویل تحویل کتاب‌های دبستان به صورت حضوری در مدرسه و از مدیر و مسئولان مدرسه می‌باشد.

ثبت نام گروهی کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی

چنانچه والدین دانش آموز به سایت ثبت نام کتاب درسی ابتدایی دسترسی نداشته باشند یا امکان ثبت نام در این سایت‌ها را ندارند، می‌توانند از طریق مسئولین مدرسه اقدام به ثبت سفارش کتاب کنند. مسئولین مدارس به صورت گروهی برای دانش اموزان کتاب های درسی را از طریق سامانه سیدا ثبت سفارش می کنند.

ثبت نام فردی کتاب‌های درسی مقاطع ابتدایی

اگر دانش آموز بخواهد شخصا برای ثبت نام کتاب درسی ابتدایی خود اقدام کند، برای این امر باید هنگام ثبت نام اطلاعات خواسته شده از قبیل آدرس، کدملی، مدرسه، پایه تحصیلی و سایر اطلاعات را به صورت صحیح وارد کند، تا به مشکل بر نخورد.

ثبت نام کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی ۱۴۰۳-۱۴۰۴

دانش آموزان برای ثبت نام کتاب‌های درسی مقطع خود باید در مهلت معین شده از طرف سازمان سنجش ثبت نام خود را تکمیل کنند. این ثبت نام توسط دانش آموزان یا مدیران با ارائه مدارک لازم انجام می‌شود. چنانچه دانش آموزان در بازه زمانی مشخص شده برای ثبت نام کتاب درسی ابتدایی خود اقدام نکند، نمی‌تواند به سفارشات دسترسی داشته باشد.

همانطور که گفتیم زمان ثبت نام کتاب‌های درسی مقاطع ابتدایی از دوم تا ششم ابتدایی از ۵ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد ماه می‌باشد. مهلت ثبت نام دانش آموزان پایه اول نیز از ۱۰ تیر تا ۹ شهریور می‌باشد. همچنین والدین باید این نکته را در نظر داشته باشند که برای ثبت نام کتاب‌های دانش آموزان در روزهای آخر اقدام نکنند، چرا که به دلیل شلوغی و ترافیک سایت ممکن است ثبت نام آنها با مشکل مواجه شود.

بیشتر بخوانید: استعلام کد سوابق تحصیلی از ثبت احوال

نحوه ثبت نام کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی 1403-1404

دانش اموزان، والدین یا مدیران باید در زمان مشخص شده به سایت ثبت نام کتاب های ابتدایی مراجعه کنند و سفارش خود را تکمیل کنند. همچنین اطلاعاتی که خواسته شده را به صورت کامل وارد کنند، تا در پروسه ثبت نام به مشکل بر نخورند. چرا که اگر خطایی در ثبت نام رخ دهد، ممکن است دسترسی به سامانه در هنگام ویرایش ثبت نام کتاب درسی برای دانش آموز وجود نداشته باشد.

راهنمای ثبت سفارش کتاب درسی

با توجه به مطالب بالا، در ادامه قصد داریم به شما نحوه ثبت نام کتاب درسی ابتدایی را شرح دهیم.

   1. ابتدا باید وارد سایت فروش و توزیع کتاب درسی به ادرس com شوید.
   2. در مرحله بعد روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنید.
   3. در این مرحله کد ملی و سریال شناسنامه خود را وارد کنید.
   4. سپس از منوی سمت راست، ثبت سفارش را انتخاب کنید.
   5. حالا بسته مناسب با پایه تحصیلی را انتخاب و بر روی ثبت سفارش و پرداخت کلیک کنید.
   6. در مرحله اخر مراحل پرداخت را طی کنید تا فرایند ثبت نام تکمیل شود.

پیشنهاد کافی نت آنلاین: پیگیری وضعیت استعلام مدرک تحصیلی

هزینه ثبت نام کتاب درسی چقدر است؟

قیمت کتاب های درسی با توجه به پایه تحصیلی متغیر است. قیمت کتب درسی باید مطابق با قیمت مندرج در پشت جلد کتاب باشد. با این حال هنوز هزینه ثبت نام کتاب درسی اعلام نشده است. اما در سال قبل بین 49 هزار تومان تا 140 هزار تومان بوده است.امسال قطعا با افزایش قیمت خواهد داشت.

سخن پایانی

با مطالعه این راهنمای جامع، می‌توانید به آسانی مراحل ثبت نام کتاب های درسی ابتدایی را طی کرده و کتاب‌های فرزندتان را تهیه نمایید. چنانچه شما در فرایند ثبت نام به مشکل خوردید یا امکان ثبت نام را نداشتید، کافی نت انلاین می تواند اطلاعات لازم را در اختیار شما بگذارد و در فرایند ثبت نام کتاب فرزند دلبندتان همراهی تان کند.

سوالات متداول

  1. زمان ثبت نام کتاب درسی ابتدایی چه زمانی است؟
   زمان ثبت نام پایه‌های دوم تا ششم از 5 اردیبهشت تا 31 خرداد می باشد، اما دانش اموزان پایه اول ابتدایی باید از تاریخ 1 تیر تا 9 شهریور باید برای ثبت نام اقدام کنند.
  2. چگونه می‌توان برای کتاب درسی ابتدایی ثبت نام کرد؟
   دانش آموزان، اولیا یا مدیران می‌توانند با مراجعه به سایت irtextbook.com و ایجاد حساب کاربری، نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه کتاب‌ها اقدام کنند. مدارس نیز امکان ثبت نام گروهی کتاب‌های درسی را برای دانش آموزان خود فراهم می‌کنند.
  3. کتاب‌ درسی چه زمانی تحویل داده می‌شوند؟
   کتاب‌های درسی معمولاً از اواخر شهریور و اوایل مهرماه به مدارس تحویل داده می‌شوند و دانش آموزان می‌توانند از طریق مدرسه آن‌ها را دریافت کنند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

3 + یازده =

فهرست