آموزش ثبت نام وام مشاغل خانگی

ثبت نام وام مشاغل خانگی

همانطور که می دانید در دوران کرونا افراد زیادی از جمله بانوان کسب و کار خود را در منزل آغاز کردند. کسب و کار خانگی حتی بعد از کرونا هم رواج زیادی پیدا کرد. شروع هر کسب و کاری نیازمند داشتن سرمایه کافی می باشد. از همین رو دولت به منظور حمایت از این مشاغل وام مشاغل خانگی را در نظر گرفته است. این شرایط برای افرادی که توان یا علاقه به شغل بیرون را ندارند، بسیار ایده آل است و می توانند اقدام به ثبت نام وام مشاغل خانگی کنند.

مدرک مربوط به مهارت، دریافت مجوز از درگاه ملی مجوزهای کشور از شروط الزامی برای دریافت وام است. فرد متقاضی باید به سایت طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی برای اخذ وام مراجعه کند. در این مقاله قصد داریم شرایط ثبت نام وام مشاغل خانگی و میزان مبلغ وام را بررسی کنیم.

سامانه وام مشاغل خانگی

سایت ثبت نام وام مشاغل خانگی با نام طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی مطرح شده است که نشانی آن mashaghelkhanegi.mcsl.gov.ir می باشد. این سامانه توسط دولت  به منظور ارائه تسهیلات بانکی برای کارآفرینان راه اندازی شده است، تا افراد بتوانند راحت تر کسب و کار خود را شروع کنند و دغدغه سرمایه را نداشته باشند. این سایت زیر نظر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی می باشد. در این سامانه می توانید امور مربوط به پیگیری وام، ویرایش درخواست را انجام دهید.

شرایط دریافت وام مشاغل خانگی 1403

همانطور که گفتیم این طرح برای کسب وکارهای خانگی توسط دولت در نظر گرفته شده است. اما برای ثبت نام وام مشاغل خانگی متقاضی باید شرایطی را دارا باشد. برخی از این شرایط عبارتند از:

 • به غیر از بازنشستگان دولتی شخص متقاضی نباید در ارگان های دولتی به صورت رسمی، پروژه ای، قراردادی، ساعتی و… مشغول به کار باشد.
 • لازم است فرد در سایت mcsl.gov.ir ثبت نام کند.
 • از سامانه درگاه ملی مجوزی کشور برای صدور مجوز کسب و کار خانگی اقدام کند.
 • فرد باید گواهی رشته کسب و کار خود را در سایت ارائه دهد.
 • متقاضی نباید قبلا وام خود اشتغالی دریافت کرده باشد.
 • فرد باید در محله راه اندازی کسب و کار اقامت داشته باشد و کسب و کار شخص منجر به آزار و اذیت همسایگان شود.
 • گواهی عدم سو پیشینه کیفری و کارت پایان خدمت باشد.
 • از سن قانونی برخوردار باشد.
 • یک ضامن برای دریافت وام نیز ضروری است.

شرایط وام فوری بانک ها در سال ۱۴۰۲ چیست؟

شرایط دریافت وام مشاغل خانگی 1402

نحوه ثبت نام وام مشاغل خانگی

در قسمت قبل به  شرایط مورد نیاز برای ثبت نام وام مشاغل خانگی پرداختیم. در ادامه قصد داریم مراحل مورد نیاز برا دریافت وام را توضیح دهیم.

 1. ابتدا به سایت طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی مراجعه کنید.
 2. در مرحله بعد روی ثبت نام متقاضی کلیک کنید.
 3. در این مرحله به درگاه ملی مجوزها منتقل می شوید. روی گزینه ورود کلیک کنید و در سایت ثبت نام کنید.
 4. روی گزینه حقیقی کلیک کنید.
 5. در مرحله بعد وارد پنجره ملی خدمات دولت هوشمند می شوید. حالا باید برای احراز هویت شماره همراه به نام خود به همراه کد امنیتی را وارد کنید سپس کد ارسال شده را وارد کنید.
 6. پس از ورود به سامانه کد ملی و تاریخ تولدتان را وارد کنید، تا اطلاعات شما در سامانه ثبت شود.
 7. پس از ثبت نام، در کادر جستجو نام شغل خود را وارد کنید و روی گزینه درخواست مجوز کسب و کار خانگی کلیک کنید.
 8. پس از ثبت درخواست، وارد سایت مشاغل خانگی می شوید. حالا باید اطلاعات خواسته شده اعم از عنوان شغل، گذراندن یا عدم گذراندن دوره های کسب و کار و… را تکمیل کنید.
 9. حالا کد رهگیری موقتی به شما داده می شود. دقت کنید این کد را تا زمان دریافت وام نیاز دارید.
 • در مرحله بعد باید سابقه کار و بازار محصول را وارد کنید.
 • در مرحله آخر هزینه تجهیزات مورد نیاز و مدارک خواسته شده را بارگذاری کنید. سپس روی ثبت نام کلیک کنید.
 • پس از اتمام ثبت نام طی 45 روز کاری می توانید با مراجعه به بخش ویرایش و پیگیری طرح و انتخاب ویرایش مستقل به مرحله بروید و از طریق کد رهگیری و کد ملی موقت روند ثبت نام وام را پیگیری کنید. در صورت موافقت به بانک مربوطه مراجعه و وام را دریافت کنید.

شرایط دریافت وام خرید لوازم خانگی بازنشستگان و مراحل ثبت نام آن چه می باشد؟

مبلغ و میزان وام مشاغل خانگی

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید، که مبلغ این وام چقدر است و چه میزان سود بازپرداخت دارد. بهتر است قبل از ثبت نام وام مشاغل خانگی بدانید، در آخرین مصوبه، دولت مبلغ این وام را 150 میلیون تومان با سود 4 درصد در نظر گرفته است. همچنین قیمت این وام برای مشاغل پشتیبان برای اشتغال زایی 40 نفر به 4 میلیارد هم می رسد.

مبلغ و میزان وام مشاغل خانگی

سخن پایانی

وام مشاغل خانگی طرحی حمایتی از سوی دولت برای کمک به افراد جویای کار و کارآفرینان است. این طرح فرصت مناسبی برای افرادی است که قصد دارند کسب و کار خانگی خود را راه اندازی کنند. با توجه به شرایط سخت اقتصادی، این وام می تواند کمک شایانی به افراد در شروع کسب و کار خود کند. وام طلا

اگر شما شرایط دریافت این وام را دارید، حتماً از این فرصت استفاده کنید. برای ثبت نام وام مشاغل خانگی می توانید به سایت طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی مراجعه کنید. این وام با سود کم و بازپرداخت طولانی مدت، می تواند کمک زیادی به شما افراد کند. قبل از  دریافت این وام، مراحل دریافت وام و شرایط لازم را مطالعه کنید.

سوالات متداول ثبت نام وام مشاغل خانگی

 1. شرایط ثبت نام وام مشاغل خانگی چیست؟
  شما باید شرایطی از قبیل گواهی مدرک مربوطه، ضامن، شاغل نبودن در ارگان های دولتی و… را داشته باشید که در این مطلب به جزئیات این شرایط پرداختیم.
 1. آدرس سایت ثبت نام مشاغل خانگی چیست؟
  شما برای ثبت نام این وام باید به سایت mashaghelkhanegi.mcsl.gov.ir مراجعه کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست