خدمات قضایی (ابلاغیه،ثبت ثنا،سوپیشینه،نوبت قضایی)

ابلاغیه

خدمات قضایی الکترونیکی

خدمات قضایی از جمله مواردی است که ممکن است فرد با آن سر و کار داشته باشد و به قولی درگیر دادگاه و دادسرا باشد.قبلا برای مطلع کردن فرد و احضار آن به دادگاه از روش های سنتی استفاده می کردند ، برای مثال اگر دادگاه قصد داشت فردی را احضار کند ، از طریق ابلاغیه کاغذی و از مرجع نیروی انتظامی فرد را مطلع می کرد.

اما امروز کار بسیار راحت تر شده است و قوه قضاییه با راه اندازی سامانه عدل ایران (adliran.ir) اکثر خدمات خود را بصورت الکترونیکی و آنلاین در اختیار افراد قرار داده است و افراد با ثبت نام در این سایت می توانند از خدمات غیرحضوری قوه قضاییه بهره مند شوند.

در ادامه برخی از خدماتی که از طریق این سامانه ارائه می شود را خدمت شما معرفی می کنیم:

 

ثبت نام ثنا

برای اینکه بتوان از خدمات سامانه adliran.ir استفاده کرد ابتدا باید در این سامانه ثبت نام کرد که به آن ثبت نام ثنا می گویند که پیچیدگی های خاص خودش را دارد.بعد از اینکه مراحل عضویت انجام شد ، سامانه یک رمز چند رقمی (رمز ثنا) به شما خواهد داد که رمز ورود به سامانه می باشد که در هر بار ورود به سامانه باید از این رمز استفاده کنید.

نکته: بهتر است رمز ثنا خود را در جایی یادداشت کنید زیرا اگر به هر دلیلی فراموش شود ، بازیابی آن دردسر های خودش را دارد و نیاز به کارت ملی و شناسنامه است.

 

دریافت ابلاغیه

همانطور که گفتیم تا همین چند وقت پیش ابلاغات قضایی بصورت کاغذی بودند و بصورت حضوری به فرد ابلاغ می شدند اما امروز اگر فردی در سامانه عدل ایران که متعلق به قوه قضاییه کشور است ثبت نام کرده باشد می تواند از طریق این سامانه ابلاغیه های خود را مشاهده و دریافت کند.

گواهی عدم سوپیشینه

قبل از راه اندازی سامانه عدل ایران برای آنکه فردی بتواند گواهی عدم سوپیشینه دریافت کند باید به دادگاه منطقه خود میرفت و تقاضای گواهی عدم سوپیشینه می کرد و داستان به اینجا ختم نمیشد و فرد پس از کلی دوندگی در دادگاه می توانست گواهی خود را دریافت کند.

اما امروز با یک درخواست ساده از طریق سامانه عدل ایران با پرداخت یک هزینه ناچیز و در کمتر از 24 ساعت میتوان گواهی عدم سوپیشینه دریافت کرد.

نوبت دهی قضایی

قبل ها برای دیدن قاضی ها نیاز به گرفتن نوبت نبود و فرد میتوانست قاضی یا دادیار را ببیند اما به دلیل رفع ازدحام در دادگاه ها اعلام کردند که هر کس می خواهد به شعبه ای از دادگاه مراجعه کند باید در سامانه عدل ایران نوبت بگیرد.

بنابراین از طریق این سامانه میتوان برای هر شعبه و دادگاهی نوبت گرفت و مطابق تاریخ و ساعت آن نوبت به آن شعبه مراجعه کرد.

مشاهده وضعیت پرونده

در سامانه عدل ایران همچنین می توان پرونده های قضایی خود را مشاهده کرد و روند پرونده و خلاصه پرونده را دریافت کرد.با این امکان فرد می تواند بفهمد که پرونده اش در چه مرحله ایست.

انجام کلیه خدمات قضایی توسط کافی نت آنلاین

سامانه عدل ایران تنها مشکلی که دارد این است که با نسخه های موبایلی رابطه خوبی ندارد و نمیتوان با موبایل با این سامانه کار کرد و همچنین کار با این سامانه مقداری پیچیده است و فرد می بایست با سامانه کار کرده باشد تا بتواند از امکانات آن استفاده کند.

پس بهتر است خیال خود را راحت کنید و انجام این امور را به ما بسپارید!

  • گرفتن ابلاغیه
  • نوبت دهی قضایی
  • گواهی عدم سوپیشینه
  • ثبت نام ثنا
  • دریافت خلاصه پرونده

تمامی موارد بالا توسط کافی نت آنلاین قابل انجام است و شما عزیزان تنها با یک تماس تلفنی یا پیام به واتساپ و تلگرام می توانید انجام این امور را به ما بسپارید!

کافی نت آنلاین

چه امتیازی می دهید؟
, , , , , , ,

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

16 − سه =

فهرست