12 اپلیکیشن کاربردی برای دانشجوها

امروزه با افزایش تکالیف و برنامه ها، دانشجویان نیاز ب برنامه ریزی دقیقی دارند ازهمین رو یکسری اپلیکیشن کاربردی برای دانشجوها در طول دوره تحصیلی نیازاست تا بتوانند با این برنامه های کاربردی تکالیف و فعالیت خود را بهتر انجام دهند و مشکلات درسی و شخصی خود را کاهش دهند.در این مطلب لیستی از برنامه هایی که در شرایط پر چالش به دادتان میرسد می رسد را معرفی می کنیم.

لیست اپلیکیشن های کاربردی مناسب برای دانشجو ها

اپلیکیشن  Microsoft Office Lens

اپلیکیشن  Microsoft Office Lens

بعضی مواقع اساتید از شما درخواست می‌کنند پس از انجامتکلیف یا تحقیق آن را به صورت PDF یا فرمت های دیگر تحول دهید. در این مواقع این اپلیکیشن کاربردی برای دانشجوها به داد شما می رسد و می تواند اسناد ، تصاویر و حتی نوشته های روی تخت را اسکن کند.

پس از اسکن قادر است تصاویر را با پسوندpdf ، پاورپوینت و WORD  به شما ارائه دهد.یکی از مزیت های این برنامه این است که می تواند یه صورت اتوماتیک سایه،بازتاب نورروی برگه را حذف کند و تا حد امکان خوانا کند.

اپلیکیشن کاربردی My study Life

اپلیکیشن My study Life

این برنامه مناسب برنامه ریزی دانشجویان و عموم افراد است.با استفاده ازاین برنامه می توانند برنامه های درسی دانشگاه،پروژه ها،تکالیف،منابع درسی و سایر موارد را در فضای ابری این برنامه نگهداری کنید.و به فایل ها در هرجایی دسترسی داشته باشند.

یکی از اپشن های این برنامه تقویم هفتگی است و  کلاس ها و زمان آن ها را بارنگ های متفاوت نمایش می دهد علاوه بر این می توانید یاداوری را برای انجام نکالیف،شروع کلاس امتحان ،تنظیم کنید تا برنامه های خود را فراموش نکنید.این برنامه حتی در حالت افلاین نیز در دسترس است.

اپلیکیشن To Do List

اپلیکیشن To Do List

یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت دانشجوها برنامه ریزی است.این اپلیکیشن کاربردی برای دانشجوها این امکان رافراهم نموده تا فعالیت ها روزانه خود را که قصد انجامشان را دارند به صورت مرتب یادداشت کنند تا این اپلیکیشن درموعدد مقرر به انها یاداوری کند.

اپلیکیشن پرکاربرد Trello

اپلیکیشن Trello

اگر در پروژه ای با همکلاسی های خود هم گروهی هستیدپیش از شروع Trello را نصب کنید.این برنامه برای مدیریت کارهای گروهی استفاده می شود

شما می توانید اهداف پروژه، وظایف گروه را بنویسید و بر روی عملکرد سایرین نظارت کنید.

همچنین اعضای گروه می توانند با یکدیگر در رابطه با پروژه صحبت کنید و نظر بدهید.

اپلیکیشن Mathway برای دانشجوها

اپلیکیشن Mathway

یکی از چالش های اکثر دانشجویان درس ریاضی است، این اپلیکیشن کاربردی برای دانشجوها برای مواقعی که به مشکل بر خورد می کنند، مثل یک معلم ریاضی در اختیارشان است.در حل مسائل ریاضی کمک می کند و علاوه بر این نحوه درک راه حل را نیز توضیح می دهد.

این اپ توانایی حل هر نوع محاسبات جبری،ریاضیات پایه و پیشرفت،انواع ماتریس ها را دارد. همچنین حل مسئله را به صورت مرحله به مرحله در اختیار شما قرار می دهد.

برنامه کاربردی Coursera: Online courses

برنامه  Coursera: Online courses

این برنامه یکی از بهترین اپ های آموزشی است.درس های دانشگاهی توسط اساتید برتر در این برنامه تدریس شده است.شما اگر به زبان انگلیسی مسلط اید می توانید به اسانی با جستجوی موضوع مدنظر به اموزش دسترسی پیدا کنید.

اموزش های این برنامه شامل موارد زیر است:

  • علم کامپیوتر: برنامه نویسی، وب
  • علم داده‌ها: آمارها و داده‌ها
  • کسب و کار: حسابداری، بازاریابی
  • هنر: طراحی، عکاسی و موسیقی

اپلیکیشن Rescue Time

اپلیکیشن Rescue Time

مدیریت زمان یکی از دغدغه های مهم برای دانشجویان است و وقت زیادی را در طول روز ازدست میدهند اپلیکیشن Rescue Time  یکی از اپلیکیشن مدیریت زمان برای دانشجویان است که موجب می شود بهروری بیشتری داشته باشند.

در واقع این برنامه روی  مدت زمانی که در برنامه ها و سایت صرف می کنید نظارت می کند  و گزارشی را به شما ارائه میدهد.در این برنامه می توانید سایت ها واپلیکیشن ها را بر اساس اولویتتان دسته بندی کنید و امتیاز بدهید.

برنامه  Pzizz – Sleep, Nap, Focus برای دانشجوها

برنامه  Pzizz – Sleep, Nap, Focus

داشتن باکیفیت برای دانشجویان برای یادگیری موثرتر مطالب درسی مهم است. عموم دانشجویان از بی خوابی رنج می برند.این اپلیکیشن کاربردی برای دانشجوها مشکل بی خوابی را رفع میکند.ویژگی منحصر به فرد این اپ این است

که با بهره گیری از علم روانشناختی با پخش یکسری موزیک ذهن شما را ارام می کند و شما به راحتی به خواب می روید این برنامه دارای بخش Sleep (خواب) و Nap (چرت) حالت Foucus است که به تمرکز  و کاهش استرس شما کمک خواهد کرد

برنامه کاربردی Sleep Cycle

برنامه Sleep Cycle

اپلیکیشن دیگر ک به کیفیت خواب شما کمک می کند برنامه  که به Sleep Cycle  که به انالیز خواب نیز معروف است این برنامه با تحلیل فاز های خواب شما(سبک،عمیق،پایانی)در بهترین زمان که خوابتان سبک ترین حالت رسیدهاست شما را بیدار می کندتا در طول روز احساس کسلی نداشته باشید

علاوه بر این با استفاده از شتاب سنج می تواند میزان فعالیت تکان های بدن و خر وپف شما را در خواب انالیز کندو می توانید با تکان دادن گوشی آلارم را به تعویق بیندازید.

اپلیکیشن Inshot برای دانشجوها

اپلیکیشن Inshot

اینشات یک از پرامکانات ترین اپلیکیشنهای ادیت ویدئو و عکس می باشد و یکی از پرطرفدارترین برنامه های ادیت به شمار می رود

ممکن است در دوران دانشجویی خود نیاز به ساخت کلیپ یا ویرایش عکس داشته باشید که ما این برنامه را به شما معرفی می کنیم. از جمله قابلیت های این برنامه شامل چرخاندن، گرد کردن لبه ها، تنظیمات کنتراست و روشنایی، فیلترهای مختلف، ویرایش و برش ویدئو و افزودن متن و استیکر به تصویر و ساخت ویدئو است.

Student safety apps  (برنامه های ایمنی دانشجو)

بعضی ازکلاس های دانشجویان در تایم عصر برگزار می شوند و هنگام برگشت به منزل ممکن است تاریخی بخورند به همین دلیل به برنامه ای نیاز

دارند که اگر با مزاحمی برخورد کردند،سریعا پلیس را در جریان بگذارد. این اپلیکیشن کاربردی برای دانشجوها باعث افزایش امنیت دانشجو می شود.

برنامه کاربردی Student safety apps

AZ Screen Recorder

از دوران کرونا به بعد برخی از کلاس ها به صورت مجازی برگزار می شوند. از همین رو دانشجویان این امکان را داشتند تا کلاس را ضبط کنند یا اگر شرایطگ وش دادن به کلاس را نداشتندبعدا ضبط شده کلاس رامشاهده کنند.

یکی از بهترین اپلیکیشنای این حوزه برنامه Az Screen Recorder می باشد. این برنامه بدون نیاز به دسترسی با کیفیت بالا و بدون محدودیت زمانی،  می  تواند از صفحه نمایش شما فیلمبرداری کند.

یکی از امکانات ویژه این برنامه ضبط فیلم بدون خطا و با کیفیت های مختلف است. از دیگر قابلیت های این برنامه پشتیبانی از دوربین جلو و قرار دادن واتر مارک زنده هنگام فیلمبرداری از صفحه نمایش است. همچنین می توانید فیلم های گرفته شده را ویرایش و متن بروروی انعا قرار بدهید.

سخن پایانی

در این مقاله ما به معرفی اپلیکیشن کاربردی برای دانشجوها پرداختیم این برنامه ها هر کدام از قابلیت های ویژه ای برخوردارند. و مسیر تحصیلی را برایتان هموارتر می کنند. با کمک این برنامه ها به راحتی می توانید امور تحصیلیتان را انجام بدهید.شما تجربه ی استفاده از کدام برنامه ها داشته اید؟ لطفاً تجربیات خود در بخش کامنت ها با کاربران به اشتراک بگذارید.

 

چه امتیازی می دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

5 + یک =

فهرست