ثبت نام املاک

ثبت نام املاک

ثبت نام املاک

قبل از اینکه به سامانه ملی املاک و اسکان کشور بپردازیم جالب است بدانید که قانون مالیات منزل های خالی در تاریخ 1399/10/07 وضع گردید به همین جهت سامانه املاک و اسکان کشور راه اندازی شد تا از خالی ماندن خانه های مالکین و افزایش قیمت مسکن جلوگیری شود.

در واقع هر خانه ای که کمتر از 120 روز در طول سال سکونت داشته باشد ، یک خانه خالی محسوب می شود و مالک آن باید مالیات آن را به سازمان امور مالیاتی کشور بپردازد.

چرا سامانه املاک و اسکان کشور ایجاد شد؟

همانطور که گفتیم سامانه ملی املاک و اسکان کشور به منظور جلوگیری از خالی بودن منزل های مسکونی و همچنین جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت مسکن راه اندازی شد.در واقع دولت این سامانه را ایجاد کرد تا تمامی افراد جامعه خانه های خود را در این سامانه ثبت کنند.

در واقع هدف اصلی این سامانه ، شناسایی املاک مردم و همچنین مشخص شدن محل اسکان افراد است که در آینده می تواند علاوه بر موضوع مالیات ها بر روی تصمیم گیری های دیگر تاثیر بگذارد.

چه افرادی باید املاک خود را ثبت کنند؟

سامانه ملی املاک و اسکان کشور برای ثبت املاک تمام افراد جامعه راه اندازی شده است و همه افراد اعم از مالکین و مستاجرین باید نسبت به ثبت املاک ملکی و استیجاری خود در این سامانه اقدام کنند.

سازمان امور مالیاتی کشور در همین راستا طی اطلاعیه ای از مودیانی که دارای پرونده مالیاتی هستند خواست تا هرچه زودتر برای ثبت یا ویرایش محل سکونت خود در سامانه ملی املاک و اسکان کشور اقدام نمایند.

ثبت نام املاک در سامانه ملی املاک و اسکان کشور نیاز به تکمیل اطلاعات هویتی،اطلاعات مالک و اطلاعات محل سکونت است که تمامی این قسمت ها باید بصورت دقیق تکمیل شوند زیرا بعد از ثبت محل سکونت شما در سامانه املاک ، معیار سازمان های دولتی برای محل سکونت شما این سامانه می باشد.

وام ودیعه مسکن

یکی از شرایط دریافت وام ودیعه مسکن ، ثبت منزل مسکونی در سامانه املاک و اسکان کشور است . بنابراین مستاجرین عزیز برای دریافت این وام باید منزل خود را در سامانه املاک ثبت نام نمایند.بنابراین اگر قصد دریافت وام ودیعه مسکن را دارید ، ابتدا منزل استیجاری خود را در سامانه ثبت کنید و سپس برای دریافت وام ودیعه اقدام نمایید.

ثبت نام املاک توسط کافی نت آنلاین

اگر مالک هستید یا مستاجر و قصد دارید املاک خود را در سامانه املاک و اسکان کشور ثبت کنید می توانید این کار را به کافی نت آنلاین بسپارید!

شما عزیزان تنها با یک تماس تلفنی یا پیام به واتساپ یا تلگرام می توانید ثبت نام املاک خود را به ما بسپارید! (با قیمت مناسب)

کافی نت آنلاین

چه امتیازی می دهید؟
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سیزده + یازده =

فهرست