راهنمای ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی

ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی

امروزه تمامی فروشگاه ها تا دست فروش ها برای راحتی فروش کالای خود، از دستگاه  کارتخوان استفاده می کنند. این دستگاه ها انتقالات مالی را هم برای فروشنده و هم خریدار راحت  کرده است و دیگر دغدغه داشتن پول همراه خود را نخواهند داشت.حال ممکن است برای شما سوال پیش بیاید، که روند ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی به چه صورت است؟

در ابتدا پیشنهاد می شود میزان تراکنش های روزانه خود را تعیین کنید، سپس می توانید با کمک متخصصین این حوزه دستگاه کارتخوان مناسب خود را انتخاب کنید. در ادامه مقاله با روند ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی  و مدارک لازم آشنا شوید.

شرایط لازم برای درخواست و ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی

برای انجام مراحل ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی ابتدا باید بدانید که دستگاه کارتخوان را برای چه جایگاهی می خواهید. اگر شما به عنوان یک فروشنده نیاز به دستگاه پوز دارید،  شما جز اشخاص حقوقی محسوب می شوید اما اگر شرکتی دارید،شرکت شما به عنوان اشخاص حقوقی به شمار می رود.

همانطور که می دانید برای ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی شما باید روند ثبت نام را طی کنید.به این صورت که بدون نیاز به حضور فیزیکی شما از طریق سایت سداد اقدام به ثبت نام می کنید.البته پیش از آن به این نکته توجه داشته باشید که شرایط ثبت نام دستگاه پوز را داشته باشید.این شرایط شامل موارد زیر می باشد:

 1. شخص متقاضی یا شرکت می بایست مجوز معتبر از اتحادیه صنف کسب و کار خود داشته باشد.
 2. شخص متقاضی یا شرکت باید مکانی ثابت به منظور محل کار برای ارائه خدمات خود داشته باشد.
 3. شخص متقاضی یا شرکت می بایست میانگین 500 گردش مالی ماهانه داشته باشد.
 4. یکی از شرایط دیگر داشتن سن قانونی 18 سال است.
 5. مالک باید حساب بانکی فعال در یکی از شعب بانک های شبکه شتاب داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی

برای ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی بعد از مراجعه به سایت نیاز به بارگذاری برخی مدارک، را برای انجام ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی نیاز دارید. این مدارک شامل موارد زیر است:

 • تصویر پشت و روی کارت ملی شخص متقاضی
 • تصویر یکی از قبوض خدماتی که منطبق با آدرس و پستی محل کسب و کار باشد.
 • عکس گذر نامه برا اتباع خارجی
 • تصویر جواز کسب و کار
 • عکس اجاره نامه کسب و کار استیجاری
 • ارائه گواهی بانک برای درخواست دستگاه کارتخوان بانکی
 • مقدار سفته 1میلیونی برای هر دستگاه کارتخوان

مدارک ثبت نام دستگاه کارتخوان

مراحل درخواست دستگاه کارتخوان بانکی

به هر حال  ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی و دریافت آن  نیازمند ثبت درخواست کارتخوان بانکی به صورت مراجعه حضوری به شعبه بانک و تحویل مدارک است، یا اینکه شخص متقاضی مدارک مورد نظر خود را در سایت سداد بارگذاری کند.

 1.  در این صورت شما ابتدا به سایت https://mmp.sadadpsp.ir مراجعه کنید.
 2. سپس روی گزینه ثبت درخواست پذیرندگی کلیک کنید و وارد صفحه ثبت نام درخواست دستگاه کارتخوان بانکی شوید و موارد ستاره دار را حتما پر کنید.
 3. نوع درخواست را دستگاه پایانه فروش انتخاب کنید.
 4. قسمت مسیر ثبت درخواست گزینه درخواست عادی را تیک بزنید.
 5. در بخش مشخصات پذیرنده مشخص کنید، مشتری حقوقی یا حقیقی هستید. در صورتی که مشتری حقوقی هستید تاریخ و شماره ثبت را وارد کنید.
 6. مشخصات فردی خواسته شده را تکمیل کنید.
 7. در بخش مشخصات وضعیت مالکیت اطلاعات آدرس کسب و کار،کد پستی متعلق به آن و بقیه موارد را پر کنید.
 8. در قسمت شماره حساب وجوه حساب بانک ملی خود را وارد کنید.
 9. اگر حساب امضا کنندگان دیگری نیز دارد، می توانید قسمت مربوط به مشخصات امضا کنندگان حساب را نیز تکمیل کنید. این بخش مربوط  به حساب های حقوقی و مشترک می باشد.
 10. در مشخصات دستگاه های مورد نیاز، گزینه جدید را انتخاب کنید تا صفحه مشخصات پایانه درخواستی برای شما باز شود.اگر ادرس درج شده در سایت محل کسب و کارتان اشتباه است، یا برای برای محل دیگری کارتخوان رامی خواهید آدرس جدید را وارد کنید.
 11. نکته:در صورت انتخاب کارتخوان سیار اگر گزینه آیا ودیعه ای است را انتخاب کنید، باید مبلغ ودیعه را به حساب 0223703478005 به نام پرداخت الکترونیک سداد واریز کنید. این مبلغ تا زمان باقی ماندن کارتخوان نزد متقاضی نزد سداد امانت می ماند و در صورت عودت دستگاه به صورت سالم به حساب متقاضی برگردانده می شود. در غیر اینصورت برای خسارت دستگاه باید جریمه کسر شود.
 12. پس از وارد کردن کد امنیتی گزینه ثبت را انتخاب کنید.
 13. در این مرحله شما یک شماره پیگیری برای اس ام اس می شود که برای پیگیری های بعدی نیاز است. همچنین در بخش تکمیل مدارک تصاویر مدارک را بارگذاری کنید.اگر متقاضی کارتخوان با ودیعه هستید در صفحه خالصه درخواست گزینه ثبت ودیعه را بزنید وعکس فیش واریزی را بارگذاری کنید.

شخص متقاضی پس از ثبت درخواست از شماره 2003801 98+ پیامکی برایتان ارسال می شود.

مدت زمان تحویل دستگاه کارتخوان

درمرحله آخر ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی با اصل مدارک به بانک ملی مراجعه می کنید.در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده. در خواست شما بررسی و به شرکت پرداخت الکترونیک سداد ارسال می شود. مدت زمان تحویل دستگاه کارتخوان پس از طی مراحل ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی بسته به هر نوع متفاوت است.اما میانگین پس از بررسی حدود 3 تا 7 روز کاری  به شما تحویل داده می شود.

کافی نت آنلاین

سوالات متداول

 1. ثبت نام دستگاه کارتخوان بانکی از طریق کدوم سایت انجام می شود؟
  شما می توانید با مراجعه به سامانه سداد، اقدام به ثبت نام برای دستگاه کارتخوان خود کنید. این فرایند نیاز به بارگذاری برخی مدارک است که در مقاله گفته شده است.
 2. هزینه ثبت درخواست کارتخوان بانکی چقدر است؟
  ثبت درخواست دستگاه پوز هزینه ای ندارد،ولی برای دریافت دستگاه کارتخوان میتوانید به صورت ودیعه ای مبلغی را به عنوان تضمینی برای خسارت نزدن به کارتخوان واریز کنید، که پس از عودت دستگاه هزینه به شما بازگردانده می شود.
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

هجده − چهارده =

فهرست