خدمات مالیاتی (اظهارنامه مالیاتی،دریافت کداقتصادی)

اظهارنامه مالیاتی

کد مالیاتی چیست؟

کد مالیاتی یا کد اقتصادی یک کد 10 رقمی است که بعد از تشکیل پرونده در سایت اداره امور مالیاتی کشور به افراد داده می شود.کد مالیاتی برای موارد مختلفی از جمله صدور پروانه کسب ، گرفتن دستگاه کارتخوان ، دریافت درگاه پرداخت اینترنتی ، تاسیس شرکت و … استفاده می شود.

در واقع شما با دریافت کد مالیاتی یک پرونده مالیاتی در اداره دارایی تشکیل می دهید.دقت داشته باشید که برای هر فعالیت شغلی و محل فعالیت باید یک پرونده مالیاتی با کد رهگیری مرتبط با آن داشته باشید.

در پرونده های مالیاتی چه اطلاعاتی وجود دارد؟

در پرونده های مالیاتی اطلاعات هویتی ، اطلاعات محل کسب و کار ، اطلاعات حساب بانکی ، اطلاعات فعالیت شغلی و اطلاعات صنفی وجود دارد که برای کامل کردن پرونده باید تمامی این مراحل به دقت کامل شوند تا فرد در آینده دچار مشکل نشود.زیرا اداره مالیات مطابق همین اطلاعات از فرد مالیات دریافت می کند.

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

افرادی که در سازمان امور مالیاتی کشور دارای پرونده هستند ، هر ساله باید در موعد مقرر (این زمان توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می شود) درآمد و عملکرد شغلی خود را در قالب اظهارنامه  به اداره مالیات ارائه دهند و مالیات خود را بپردازند که به آن اظهارنامه مالیاتی می گویند.

 

انواع اظهارنامه های مالیاتی

 • اظهارنامه مالیاتی عملکرد افراد حقیقی

این نوع اظهارنامه شامل افراد زیادی از جامعه می شود و افراد حقیقی با استفاده از این نوع اظهارنامه درآمد خود را در قالب اظهارنامه تسلیم اداره مالیاتی کشور می کنند.

 • اظهارنامه مالیاتی عملکرد افراد حقوقی

این نوع اظهارنامه دقیقا مانند اظهارنامه عملکرد افراد حقیقی است با این تفاوت که مختص شرکت های حقوقی می باشد که در ارسال اظهارنامه باید دقت بیشتری به خرج دهند و طبق دفاتر کاری خود اظهارنامه را پر کنند.

 • اظهارنامه مالیات بر ارث

افرادی که دارای ارث و میراث هستند باید از طریق اظهارنامه مالیات بر ارث ، مالیات میراث دریافتی خود را بپردازند.

 • اظهارنامه مالیات بر املاک و مستغلات

این نوع اظهارنامه برای افرادی است که دارای املاک تجاری و مسکونی (بیش از 3 واحد) هستند و آنها را اجاره داده اند که این افراد باید اظهارنامه املاک و مسغلات خود را هر ساله به اداره مالیات کشور تسلیم کنند.

 • اظهارنامه مشاغل خودرویی

افرادی که مشغول شغل هایی مانند راننده اتوبوس، تاکسی، خودرو باربری، کامیون، عمومی و راه سازی هستند، مشمول پرداخت اظهارنامه مشاغل خودرویی می شوند.

 • اظهار نامه مالیات ارزش افزوده

مالیات ارزش افزوده  مختص بعضی از مشاغل که دارای دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت اینترنتی هستند می شود که باید این نوع اظهارنامه را هر ساله پر کنند.

تاریخ ارسال اظهارنامه مالیاتی چه زمانیست؟

تمامی مودی های حقیقی یا حقوقی هر سال باید اظهارنامه خود را به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه دهند و اگر این کار را انجام ندهند مودیان توسط اداره مالیات جریمه می شوند و اداره مالیات مبلغ مالیات آنها را مشخص و قطعی می کند و مودی موظف است آن را پرداخت نماید.

تاریخ ارسال اظهارنامه مالیاتی هر سال از خرداد تا پایان شهریور ماه می باشد که مودیان این اظهارنامه را برای سال قبل خود باید ارائه دهند.برای مثال یک شخص حقیقی مهلت دارد تا پایان 31 خرداد امسال ، اظهارنامه سال قبل خود را ارائه دهد در غیر اینصورت مهلت ارسال اظهارنامه به پایان می رسد و مودی جریمه خواهد شد.

مالیات نقل و انتقال خودرو

مالیات نقل و انتقال خودرو جدیدا به قانون مالیاتی کشور اضافه شده است و این قانون شامل افرادی می شود که قصد دارند خودرو خود را بفروشند.این افراد برای هر بار سند زدن خودرو باید مالیات نقل و انتقال خودرو را به اداره مالیاتی کشور بپردازند و اگر مالیات را نپردازند ، اسناد رسمی و همچنین تعویض پلاک حق خدمات رسانی به این افراد را نخواهد داشت.

مبلغ مالیات نقل و انتقال خودرو ها برابر یک درصد ارزش خودرو (برای خودرو های داخلی) و دو درصد ارزش خودرو (برای خودرو های خارجی) می باشد.

انجام کلیه امور مالیاتی توسط کافی نت آنلاین

امور مالیاتی از جمله اموری است که اگر اشتباهی در آن صورت گیرد ، خسارت های مالی فراوانی را به فرد وارد می کند.بنابراین اگر از قوانین مالیاتی کشور اطلاع کافی ندارید انجام امور مالیاتی خود را به ما بسپارید!

 1. دریافت کد مالیاتی (کداقتصادی)
 2. ارسال اظهارنامه مالیاتی
 3. استعلام و پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو
 4. استعلام بدهی مالیاتی
 5. الصاق دستگاه کارتخوان به پرونده مالیاتی
 6. دریافت فیش پرداخت مالیاتی

موارد بالا همگی توسط تیم کافی نت آنلاین قابل انجام است و شما عزیزان می توانید تنها با یک تماس تلفنی یا پیام به واتساپ یا تلگرام امور مالیاتی خود را به ما بسپارید!

کافی نت آنلاین

چه امتیازی می دهید؟
, , , , , , ,

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست