استعلام کالابرگ با کد ملی

استعلام کالابرگ با کد ملی

یکی از طرح هایی ک دولت برای افراد کم درامد برای تامین مواد غذایی این افراد در نظر گرفته شود کالابرگ است. شاید شما بخواهید بدانید که کالابرگ را دریافت کرده اید یا نه یا اینکه کالا برگ خود را دریافت کرده باشید و بخواهید بدانید که چقدر از مبلغ آن باقی مانده است، ولی چگونگی استعلام کالابرگ را ندانید. در ادامه قصد داریم به شما روش‌های استعلام کالابرگ را توضیح دهیم. برخی از این روش‌ها شامل استعلام کالابرگ با کد ملی و اپلیکیشن شما می‌باشد. در ادامه به نحوه استعلام و پیگیری کالا برگ با این روش‌ها می‌پردازیم.

کالابرگ چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟

شما قبل از اینکه روش استعلام کالابرگ با کد ملی را بدانید نیاز است، اطلاعات کلی را درباره کالابرگ بدانید و اینکه این کالا برگ به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ دولت سیزدهم با هدف پشتیبانی و حمایت از دهک‌های ۱ تا ۷ (افراد کم درآمد) طرحی را با عنوان کالابرگ ارائه کرد. طبق قانون بودجه، دولت موظف است برای جبران کاهش قدرت خرید افراد کم در امد به دلیل گرانی های اخیر، اقلام اساسی را افزون بر یارانه در طرحی به اسم کالا برگ پرداخت کند.

این طرح شامل ۱۱ قلم مواد غذایی می‌باشد. این سبد شامل کالاهایی است که کالری، ریز مغذی، پروتئین و ویتامین‌های بدن را تامین کند. مشمولین می توانند 11 قلم کالاهای اساسی را از فروشگاه متصل به کالا برگ تهیه کنند.

یکی از عوامل مهم در دریافت کالابرگ دهک‌ شما می‌باشد. شاید شما همچنان ندانید که دهک چندم هستید. ما در مقاله‌های قبل نحوه اطلاع از دهک بندی را توضیح داده ایم. همچنین شما با استفاده از برنامه ساد ۲۴ می‌توانید دهک خانوار خود را پیگیری کنید. در ادامه به استعلام کالابرگ با کد ملی می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: استعلام یارانه با کد ملی

روش های استعلام کالابرگ

شما تا الان با کالابرگ آشنا شدید، همانطور که گفتیم طرح کالا برگ برای خرید کالای اساسی افراد دهک های یک تا هفت می باشد. همچنین دولت برای راحتی مردم، امکان استعلام کالابرگ با کد ملی را فراهم کرده است تا افراد بدانند که ایا مشول این طرح هستند یا خیر. یا اینکه از چه میزان اغتبار کالا برگ بهره مند شده اند.در ادامه به شما دو روشی که امکان استعلام کالابرگ با ان وجود دارد، را بررسی می‌کنیم.

کد دستوری استعلام کالابرگ

برای استعلام کالابرگ با کد ملی می‌توانید از کد دستوری استفاده کنید. برای این کار شما باید مراحل زیر را انجام دهید.

 1. برای استعلام کالابرگ با کد ملی ابتدا کد دستوری ستاره #1463*500* مربع را شماره گیری کنید.
 2. سپس در صفحه وارد شده عدد سه را انتخاب کنید. این گزینه مربوط به موجودی یارانه سرپرست می‌باشد.
 3. حالا شما باید کد ملی سرپرست خانواده را وارد کنید.
 4. در این مرحله به شما میزان یارانه تعلقی نمایش داده می‌شود. و شما به اعتبار کالا برق خوددسترسی پیدا می کنید. اگر شما از این طریق نتوانستید کالابرگ خود را استعلام بگیرید با روش بعدی اقدام به استعلام ان کنید.

استعلام کالابرگ با اپلیکیشن شما

علاوه بر روش استعلام کالابرگ با کد ملی ، استعلام کالابرگ با اپلیکیشن شما (شبکه ملی اعتبار) از راه‌های دیگر استعلام کالا برگ می باشد. شما برای این کار ابتدا باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اپلیکیشن شما را از بازار یا گوگل دانلود کنید و در تلفن همراه خود نصب کنید.
 2. در مرحله بعد شما باید شماره همراه سرپرست خانوار را به همراه کد امنیتی در کادر مورد نظر وارد کنید.
 3. پس از ثبت اطلاعات یک کد فعال سازی برای شماره سرپرست خانوار ارسال می‌شود کد را داخل فیلد مورد نظر وارد کنید.
 4. پس از ورود به برنامه بر روی گزینه اعتبار شما را بزنید. حالا گزینه مانده حساب را انتخاب کنید.
 5. در مرحله آخر، اعتباری که برای خانوار شما در نظر گرفته شده است، را خواهید دید.

دقت داشته باشید که این طرح برای دهک 1 تا ۷ قرار داده شده است و برای دهک‌های بعدی ۸ و ۹ نیز در آینده قرار می‌گیرد. استعلام کالابرگ فقط از تنها طریق کد دستوری و اپلیکیشن شما قابل پیگیری می‌باشد و از باز کردن لینک هایی که برخی کلاهبرداران تحت عنوان استعلام کالا برگ برای شما ارسال می کنند،پیشگیری کنید.

نحوه استعلام کالا برگ الکترونیک با کد ملی

در مطالب قبلی به دو روش برای استعلام کالابرگ پرداختیم. تنها روشی که می توان از طریق ان با کدملی کالابرگ را استعلام گرفت، کد دستوری می باشد. چرا که اپلیکیشن شما فقط نیاز به ثبت نام با شماره سرپرست خانوار را دارد و نیاز به کد ملی ندارد. شما با شماره گیری کد دستوری #1463*500 و مطابق با مراحل گفته شده در مطالب بالا، می توانید به میزان اعتبار و موجودی یارانه کالا برگ دسترسی داشته باشید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله گفتیم، طرح کالابرگ الکترونیکی برای حمایت از اقشار کم درآمد جامعه در نظر گرفته شده است. این طرح شامل یارانه‌ای برای خرید 11 قلم کالای اساسی می‌باشد. مشمولین طرح می‌توانند از طریق دو روش کد دستوری و اپلیکیشن شما، نسبت به استعلام موجودی و اعتبار یارانه خود اقدام کنند. در این مقاله به طور کامل نحوه استعلام کالابرگ با کد ملی و اپلیکیشن شما را شرح دادیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. همچنین شما می توانید خدممات انلاین خود را به کافی نت انلاین بسپارید تا در وقت و انرژیتان صرفه جویی شود.

سوالات متداول نحوه استعلام کالابرگ با کد ملی

 1. -چگونه می‌توانم از طریق اپلیکیشن شما کالابرگ خود را استعلام کنم؟
  شما باید ابتدا اپلیکیشن شما را دانلود و نصب کنید. سپس با ثبت نام در برنامه و ورود به حساب کاربری خود، می‌توانید از قسمت “اعتبار شما” و گزینه “مانده حساب”، نسبت به استعلام موجودی یارانه خود اقدام کنید.
 2. -چگونه می‌توانم از طریق کد دستوری کالابرگ خود را استعلام کنم؟
  برای این کار کافیست کد دستوری # 1463*500* را شماره گیری کرده و طبق مراحلی که در مقاله گفته شد انجام دهید.
 3. -طرح کالابرگ الکترونیکی شامل چه کسانی می‌شود؟
  این طرح شامل دهک‌های 1 تا 7 جامعه می‌باشد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

20 + دو =

فهرست