پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان

پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان

بازنشستگان  می توانند علاوه بر بهره مندی از خدمات بیمه اجتماعی، از خدمات درمانی آتیه سازان نیز بهره مند شوند. آتیه سازان حافظ به سازمان سلامت کشور وابسته است و بیمه های تکمیلی را ارائه می دهد. بعد از اینکه بیمه شدگان هزینه های درمان را ثبت کنند، پیامک شماره حواله برایشان ارسال می شود، که می توانند از طریق سایت آتیه سازان حافظ به پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان بپردازند.

دقت داشته باشید که کاربران باید برای پیگیری حواله بیمه آتیه سازان، نحوه پیگیری را بلد باشند. به همین علت در ادامه قصد داریم سایت مربوط به پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان را معرفی و فرایند پیگیری ان را توضیح دهیم.

سایت پیگیری حواله بیمه آتیه سازان

همانطور که می دانید شرکت های بیمه ای موظف هستند، تا پس از ثبت خسارات بیمه شده و و بررسی و تایید پرونده، هزینه مربوطه را پرداخت کنند. هرکدام از شرکت های بیمه از پروسه ثبت بیمه و روش پرداخت خسارت مختلفی برخوردار هستند. شرکت آتیه سازان حافظ نیز به همین صورت است و بیمه شدگان باید تا پس از بررسی و طی شدن روند پرداخت منتظر پرداخت بمانند.

بیمه شدگان پس از ثبت هزینه های درمان، پیامکی حاوی شماره حواله و مبلغ هزینه پرداختی را دریافت می کنند. بیمه آتیه سازان با ارسال اطلاعات مربوط به میزان مبلغ خسارت پرداختی و حواله های مربوط متقاضیان را اگاه می کند، تا بتوانند حواله بیمه را پیگیری کنند.

هنگامی که پیامی مبنی بر شماره حواله به بازنشستگان ارسال می شود، به این منظور تایید پرونده خسارت و پرداخت هزینه می باشد. پس از این پروسه میزان وجه خسارت به حساب شخص واریز می شود. بازنشستتگان با مراجعه به سایت بیمه آتیه سازان حافظ می توانند پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان را انجام دهند و جزئیات ان را ببینند. این سایت به نشانی atiyesazan.ir  می باشد.

برای پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان ، متقاضی بازنشسته باید به سایت مذکور وارد شود و در بخش استعلام سوابق بیمه ای، حواله پرداختی را پیگیری کنند. در ادامه قصد داریم به نحوه پیگیری حواله بازنشستگان بپردازیم.

نحوه پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان

همانطور که در قبل به ان اشاره کردیم، پس از تایید پرونده بیمه شده توسط کارشناسان  پیامک شماره حواله و میزان مبلغ پرداختی برای بانشستگان ارسال می شود. پس از ارسال این پیامک وجه خسارت به حساب بیمه شده واریز می شود.

درنتیجه ارسال پیامک به منظور تایید پرونده خسارت و پرداخت ان می باشد. پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان به معنی پیگیری واریز وجه خسارت می باشد، زیرا در برخی موارد ممکن است پس  از ارسال پیامک به متقاضی، وجه واریز نشود و شخص نیاز به پیگیری داشته باشد. بیمه شدگان با دریافت پیامک شماره حواله می توانند از طریق سایت آتیه سازان حافظ به ادرس atiyehsazan.ir پیگیری حواله بیمه خود را انجام دهند. درادامه به نحوه پیگیری حواله بیمه آتیه سازان می پردازیم.

 1. متقاضی ابتدا باید از طریق مرورگر خود وارد سایت ir شود .
 2. در صفحه باز شده شخص باید بر روی استعلام سوابق بیمه ای کلیک کند.
 3. در مرحله بعد شخص به سایت رسا منتقل می شود. چنانچه شخص قبلا ثبت نام نکرده باشد، می تواند با ایجاد حساب در سایت ثبت نام کند.
 4. پس از ثبت نام، شخص باید نام کاربری و رمزعبور را وارد کند. پس از ورود به پورتال می تواند حواله پرداختی خسارتی راپیگیری کند.

پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ از طریق پیامک

شخص برای پیگیری واریزی مبلغ خسارت می تواند از طریق پیامک یا اپلیکیشن ان را پیگیری کند. بازنشستگان تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان می توانند خدمات درمانی و خسارات درمانی را از این شرکت دریافت کنند. پس از ارسال پیامک شماره حواله، شخص می تواند ان را پیگیری کند. با اینکه بعد از ارسال پیامک، بدون پیگیری نیز وجه به حساب بیمه شده واریز می شود، اما شخص می تواند بنا به هر دلیلی با داشتن شماره حواله به پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان بپردازد. برای این منظور شخص می تواند، به سایت یا اپلیکیشن بیمه آتیه سازان حافظ مراجعه کند و شماره حواله دریافتی را وارد کند و جزئیات ان را مشاهده کند.

بیشتر بخوانید» پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی

پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ از طریق اپلیکیشن

سازمان بیمه آتیه سازان، علاوه بر ارائه خدمات حضوری، خدمات غیر حضوری را فراهم کرده تا بازنشستگان بتوانند بدون نیاز به حضور، از خدمات استفاده کنند. این بیمه علاوه بر راه اندازی سایت، اپلیکیشن خود را نیز عرضه کرده  است، تا خدمات بهتری را ارائه دهد. پیگیری حواله بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان از طریق اپلیکیشن نیز امکان پذیر است. برای این کار نیاز است که، اپلیکیشن بیمه آتیه سازان را دانلود و نصب کنید.

از طریق این برنامه می توانید به ثبت خسارات، استعلام سوابق بیمه ای و پیگیری حواله بیمه آتیه سازان بپردازید. یکی از امکانات این برنامه پیگیری حواله بیمه می باشد. برای پیگیری نیاز است تا بعد از دریافت پیامک شماره حواله، این برنامه را نصب  کنید و با ورود به این اپلیکیشن حواله مورد نظر را پیگیری کنید.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد، بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگی کشوری می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی درمان اتیه سازان حافظ بهره‌مند شوند. بعد از ثبت هزینه‌های درمانی و دریافت پیامک شماره حواله، می‌توان از طریق روش‌های مختلف از جمله سایت، اپلیکیشن و پیامک حواله را پیگیری کرد و از جزئیات آن مانند میزان و وضعیت پرداخت وجه مطلع شد. در صورت راهنمایی بیشتر می توانید از کافی نت انلاین کمک بگیرید.

سوالات متداول پیگیری بیمه آتیه سازان حافظ بازنشستگان

 1. چگونه می‌توانم از طریق سایت، حواله بیمه آتیه سازان حافظ را پیگیری کنم؟
  برای پیگیری حواله بیمه از طریق سایت، ابتدا باید به سایت بیمه اتیه سازان حافظ به نشانی atiyesazan.ir  مراجعه کنید. سپس در بخش “استعلام سوابق بیمه ای” کلیک کنید و در صورت عدم ثبت نام قبلی، با ایجاد حساب کاربری در سایت ثبت نام کنید. پس از ورود به پورتال، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. در بخش مربوط به “پیگیری حواله پرداختی خسارتی”، شماره حواله خود را وارد کرده و بر روی دکمه “جستجو” کلیک کنید، تا جزئیات مربوط به حواله شما، از جمله تاریخ صدور، مبلغ، وضعیت پرداخت و … به نمایش گذاشته خواهد شد.
 2. می‌توان از طریق اپلیکیشن بیمه اتیه سازان حافظ، حواله را پیگیری کرد؟
  بله، پیگیری حواله از طریق اپلیکیشن بیمه اتیه سازان حافظ نیز امکان‌پذیر است. برای این کار اپلیکیشن بیمه اتیه سازان حافظ را از طریق بازار یا مایکت دانلود و نصب کنید.
 3. آدرس سایت بیمه اتیه سازان حافظ چیست؟
  آدرس سایت بیمه آتیه سازان حافظ به نشانی atiyesazan.ir می باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست