پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی

پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی

یکی از نیازهای ضروری انسان، مسکن است که با افزایش تورم خرید ان بسیار سخت شده است. دولت با اقداماتی نظیر مسکن ملی در نظر دارد تا افراد زیادی بتوانند صاحب خانه شوند. اشخاصی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند، برای پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی باید به سایت tem.mrud.ir مراجعه کنند. داوطلبان می توانند مراحل استعلام وضعیت مسکن ملی را از طریق سامانه مذکور پیگیری کنند. این سامانه به منظور مشاهده وضعیت ثبت نام مسکن ملی برای متقاضیان طراحی شده است، تا افراد شرکت کننده بتوانند پس از اعلام نتایج، وضعیت ثبت نام خود را از سامانه جامع اقدام ملی مسکن پیگیری کنند.

متقاضیان با مراجعه به این سایت و در قسمت مشاهده و پیگیری درخواست‌ها می توانند با وارد کردن کد ملی و دریافت کردن رمز عبور وضعیت ثبت نام مسکن ملی را پیگیری کنند. با این حال خیلی از افراد ممکن است این سوال براثشان پیش بیاید که از چه طریقی متوجه شویم که مسکن ملی را پذیرفته شدیم، در ادامه قصد داریم به نحوه پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی بپردازیم.

معرفی سامانه پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی

با افزایش قیمت بازار مسکن، دولت در سال‌های گذشته برای کنترل قیمت بازار مسکن طرحی را تحت عنوان مسکن ملی ارائه کرده است. چنانچه شما واجد شرایط ثبت نام در این طرح باشید می‌توانید ثبت نام خود را برای دریافت وام انجام داده و با اضافه کردن میزان سرمایه خود مسکن را دریافت کنید.

همچنین به علت راحتی افراد و میزان شرکت کنندگان بالا، در سامانه tem.mrud.ir  بخشی تحت عنوان مشاهده و پیگیری وجود دارد تا افرادی که در این طرح ثبت نام کرده اند بتوانند از طریق این قسمت، پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی را انجام دهند. داوطلبان شرکت کننده در طرح ثبت نام مسکن ملی باید در زمان مقرر شده مراحل استعلام  در این سامانه انجام دهند.

نتیجه ثبت نام و استعلام  فقط از طریق سامانه گفته شده میسر می‌باشد و سامانه دیگری برای استعلام  وجود ندارد. از آنجایی که شاید شما هم بخواهید بدانید که مسکن ملی را قبول شده اید یا نه. براین این کار شما باید مراحل پیگیری را طبق مراحل زیر انجام دهید.

کلیک کنید: دریافت کد رهگیری اجاره نامه برای مستاجران

چگونگی پیگیری ثبت نام مسکن ملی

تا وقتی که وزارت راه و شهرسازی شرایط شرکت کنندگان را بررسی نمایند و نتیجه قبولی ثبت نام در این طرح را در سامانه اعلام کند، مدت زمانی طول می کشد.اگر شما هم قصد دارید که استعلام  را انجام دهید، باید به بخش مشاهده و پیگیری درخواست‌ها در سامانه وارد شوید.

 1. برای این کار ابتدا باید وارد سامانه ثبت نام مسکن ملی به نشانی mrud.ir شوید. برای پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی باید مراحل زیر را انجام دهید.
 2. پس از اینکه وارد سامانه مورد نظر به نشانی شدید، باید به بخش مشاهده و پیگیری درخواست‌ها بروید.
 3. در مرحله بعد برای پیگیری ثبت نام مسکن ملی نیاز است کد ملی را در کادرهای مربوطه وارد کنید.
 4. سپس رمز عبوری به شما داده می‌شود. پس از وارد کردن رمز عبور نتیجه ثبت نام طرح طرح اقدام ملی مسکن برای شما قابل مشاهده است.

نحوه استعلام مسکن ملی

همانطور که در بالا هم گفتیم، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت مسکن ملی از وضعیت ثبت نام خود را برای مسکن ملی استعلام بگیرند. فرایند استعلام از طریق سامانه گفته شده از طریق مشاهده و پیگیری درخواست امکان‌پذیر است.

همانطور که در بالا هم گفتیم افراد با ورود به این سامانه و ورود به بخش مشاهده و پیگیری درخواست‌ها و وارد کردن کد ملی می‌توانند نتیجه خود را مشاهده کنند. اما چنانچه شما نتوانستید از طریق مراحل بالا وضعیت ثبت نام مسکن ملی را مشاهده کنید. باید با شماره تلفن‌هایی که در ادامه میگوییم مراحل پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: لیست وام های بدون سپرده 1403

شماره تلفن پیگیری مسکن ملی

اگر شما بنا به هر دلیلی نتوانستید ثبت نام مسکن ملی با کد ملی را از طریق سامانه مذکور استعلام بگیرید. می‌توانید از طریق شماره‌های تماس اعلام شده سامانه مذکور از نتیجه  آگاه شوید. برای اینکه بدانید در مسکن ملی قبول شده‌اید یا نه، می‌توانید از طریق شماره‌های زیر استعلام را انجام دهید. فقط دقت داشته باشید که باید در ساعت اداری با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

 • 02188646391
 • 02188646390
 • 02188646393
 • 02188646392
 • 02188646394

سخن پایانی

مسکن ملی طرحی دولتی است که به منظور خانه‌دار کردن افراد واجد شرایط با ارائه وام و تسهیلات ارزان‌قیمت اجرا می‌شود. متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه مربوطه، می‌توانند از طریق همین سامانه با وارد کردن کد ملی، وضعیت ثبت نام خود را پیگیری کنند. اگر پس از مطالعه این مقاله نیازمند اطلاعات بیشتر هستید می توانید از کافی نت انلاین کمک بگیرید.

سوالات متداول پیگیری ثبت نام مسکن ملی با کد ملی

 1. سامانه‌ی مورد نظر برای پیگیری ثبت نام مسکن ملی کدام است؟
  تنها سامانه‌ی معتبر برای پیگیری ثبت نام مسکن ملی، سامانه‌ی tem.mrud.ir می‌باشد.
 2. در چه قسمتی از سامانه اقدام ملی مسکن می‌توانم وضعیت ثبت نام خود را پیگیری کنم؟
  برای پیگیری وضعیت ثبت نام خود باید به بخش مشاهده و پیگیری درخواست‌ها در این سامانه مراجعه کنید.
 3. در صورت عدم مشاهده نتیجه ثبت نام در سامانه چگونه وضعیت ثبت نام را استعلام بگیرم؟
  اگر در سامانه نتوانستید نتیجه ثبت نام خود را مشاهده کنید، می‌توانید در ساعات اداری با شماره تلفن‌های 02188646391، 02188646390، 02188646393، 02188646392، 02188646394 تماس بگیرید.
3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

3 × 5 =

فهرست