لیست وام های بدون سپرده 1403

لیست وام های بدون سپرده 1403

افراد برای جمع آوری امتیاز مورد نیاز جهت اخذ وام، از سپرده گذاری استفاده می‌کنند. اما متاسفانه خیلی از افراد شرایط و سرمایه مورد نیاز را برای سپرده گذاری در بانک ندارند. یا اینکه سرمایه سپرده خود را نیاز دارند و نمی‌توانند آن را مدت زمانی طولانی در بانک قرار دهند. خوشبختانه دولت برای برخی از گروه ها وام های بدون سپرده 1403 را درنظر گرفته است.

همچنین ممکن است افراد نیاز به دسترسی وام در زمان کمتری داشته باشند، به همین علت برای دریافت وام، نمی‌تواند سپرده گذاری را انتخاب کنند. زیرا در این روش داوطلب باید در یک بازه مشخص سپرده خود را در بانک قرار دهد، تا تا بتواند پس از چندین ماه وام خود را دریافت کند. با توجه به اینکه این پروسه زمانبر است و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، شرایط دریافت وام را برای افراد طولانی و سخت می کند.

از همین رو خیلی افراد دنبال وامی هستند، که بتوانند بدون نیاز به سپرده گذاری آن را دریافت کنند. خوشبختانه وام های بدون سپرده 1403 برای گروه‌های مشخصی در نظر گرفته شده است، تا امکان اخذ این وام بدون نیاز به سپرده گذاری برای متقاضیان امکان پذیر باشد. در ادامه برخی از این وام‌ها را بررسی می‌کنیم.

وام ازدواج از وام های بدون سپرده 1403

یکی از وام‌ های بدون سپرده 1403 که نیاز به سپرده گذاری ندارد، وام ازدواج می‌باشد. این وام برای زوجینی می باشد که پس از تاریخ 1 فروردین 1398 عقد خود را ثبت کرده باشند و قبل از آن نیز وام ازدواج را اخذ نکرده باشند. این وام با کارمزد ۴ درصدی می‌باشد.

در مقاله‌های قبل به شرایط و نحوه ثبت نام ازدواج پرداختیم. اما به طور کلی برای دریافت این وام باید در سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ثبت نام کنید و به مدارکی اعم از سند ازدواج، مدارک شناسایی زوجین، ضامن‌ها، آدرس محل سکونت و… نیاز دارید.

دریافت وام فرزندآوری بدون نیاز به سپرده گذاری

وام فرزندآوری که به منظور تشویق زوجین به فرزندآوری طراحی شده است، از وام های بدون سپرده 1403 می باشد. این وام به سپرده گذاری نیاز ندارد و می‌توانید در سامانه تاثیرات قرض الحسنه فرزندآوری اقدام به ثبت نام آن کنید. این وام نیز شرایط خاص خود را دارد که از اصلی ترین شروط آن می توان به این مورد اشاره کرد که تنها به متولدین بعد از ۱۴۰۰ تعلق می‌گیرد.

یکی از مزایای وام فرزندآوری این است که تا 5 فرزند را پوشش می دهد.تقریبا مبلغ این تسهیلات بین ۳۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. از شرایط این وام می‌توان به ضامن و سفته اشاره کرد. همچنین کارمزد آن ۴ درصد در سال است و باز پرداخت وام فرزندآوری بعد از ۶ ماه از دریافت وام آغاز می شود.

بیشتر بخوانید: ثبت نام وام فرزند آوری 1403

وام ضروری بازنشستگان یکی از وام های بدون سپرده 1403

از وام های بدون سپرده 1403می توان به وام ضروری بازنشستگان اشاره کرد که مبلغ آن به ۳۰ میلیون تومان می‌رسد. این وام متعلق به داوطلبانی است که از صدور حکم بازنشستگی آنها یک سال گذشته است. برای دریافت تسهیلات بازنشستگان باید مراحل ثبت نام در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری، انجام شود. مدت زمان بازپرداخت این وام ۳۶ ماهه است و کارمزد آن سالانه حدود ۴ درصد می‌باشد.

وام صندوق رفاه دانشجویان

خوشبختانه دولت برای درک شرایط مالی دانشجویان، یکی از وام های بدون سپرده 1403 را تحت عنوان، وام صندوق رفاه دانشجویان در نظر گرفته است، تا دانشجویان بتوانند از طریق صندوق رفاه، تسهیلات بدون سپرده را اخذ کنند. این وام در انواع مختلفی ارائه می‌شود.

وام‌های تحصیلی و مسکن به دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی و آموزشکده های فنی حرفه ای تعلق می‌گیرد. وام ویژه دکتری نیز برای دانشجویان روزانه مقاطع دکتری دانشگاه‌های دولتی در نظر گرفته شده است. وام شهریه نیز به دانشجویان شبانه دانشگاه‌های دولتی، آموزشکده های فنی حرفه ای، پیام نور، علمی کاربردی و آزاد تعلق می گیرد. مبلغ این وام به مقطع تحصیلی و نوع وام بستگی دارد که از ۲ میلیون تومان تا ۳۵ میلیون تومان متغیر است. بازپرداخت این وام با پرداخت نیمی از بدهی با کارمزد ۲ درصد و با بازپرداخت اقساطی با کارمزد ۴ درصد می‌باشد.

وام بدون سپرده ودیعه مسکن

این وام برای حمایت از مستاجرین طراحی شده است. برای ثبت نام باید به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن مراجعه شود. وام ودیعه مسکن به افراد متاهل یا سرپرست خانوار و زنان مجرد بالای ۳۵ سال و مردان مجرد بالای ۴۵ سال تعلق می گیرد.

همچنین برای دریافت وام ودیعه مسکن نیاز است، اجاره نامه در سامانه معاملات املاک و مستقلالات ثبت شود. پس از تایید ثبت نام باید مدارکی اعم از مدارک هویتی، اجاره نامه رسمی، گواهی کسر حقوق به بانک تحویل داده شود. سود این وام ۲۳ درصد با پس پرداخت حدود ۵ سال می‌باشد.

وام پلتفرم‌های آنلاین

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای دریافت وام های بدون سپرده 1403، از طریق پلتفرم آنلاین می باشد. بعضی از پلتفرم‌های آنلاین، بدون سپرده گذاری وام را به متقاضیان ارائه می‌دهند. البته بیشتر این وام‌ها برای خرید کالا و خدمات می‌باشد. یکی از این سامانه‌ها ازکی وام می‌باشد که وامی حدود ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان را به افراد ارائه می‌دهد.

برای اخذ این وام نیاز است که اعتبارسنجی شما در سامانه انجام شود. همچنین یکی از شروط اصلی برای دریافت این نوع وام چک صیادی است. نرخ سود این وام‌ها ۲۵ درصد می‌باشد و پرداخت آن از ۶ ماه تا ۱۸ ماه می‌باشد.

چنانچه شما اعتبارسنجی تان مطلوب باشد اعتبارتان افزایش می یابد و می‌توانید از فروشگاه‌های تحت قرارداد ازکی وام، به صورت اقساطی خرید کنید. یکی دیگر از سایت‌های ارائه دهنده وام بدون سپرده، دیجی پی می‌باشد. این پلتفرم نیز به سپرده گذاری، پیش پرداخت و ضامن نیاز ندارد. اما در روند دریافت این وام شما باید چک صیادی بنفش ارائه دهید.

وام های خرید کالا و خدمات

اخیرا بانک ها وامی تحت عنوان وام خرید کالا را تا سقف 200 میلیون تومان ارائه می دهند. این وام برای حمایت از تولید کالاهای داخلی می باشد که برخی از این بانک ها این وام را بدون نیاز به سپرده گذاری پرداخت می کنند.

البته برخی از هزینه های جانبی نظیر تشکیل پرونده، آبونمان و… باید پرداخت شود. بانک ملت از ارائه دهندگان این وام تحت عنوان شاپ کارت یا حامی کارت می باشد. از شرایط دریافت این وام معرفی یک ضامن رسمی است.

بانک صادرات نیز این وام را تحت عنوان همیاران سپهر ارائه می دهد، اما سقف ان 50 میلیون تومان با کارمزد 15تا 18 است. دقت داشته باشید که این کارت فقط قابل استفاده در فروشگاه های اسنوا می باشد. بانک سینا و سپه نیز وام خرید کالا و خدمات را ارائه می دهند.

وام های بدون نیاز به سپرده گذاری

در بالا به انواع وام های رایج بدون سپرده پرداختیم. در ادامه به دیگر وام های بدون سپرده 1403می پردازیم.

 • وام بدون سپرده بانک ملی: این وام معمولا با شرایط خاصی ارائه می شود. امکان دریافت این وام در انواع تعمیر مسکن، تامین هزینه بیماری، با ارائه معرفی نامه کمیته امداد مقدور است.
 • وام کارمندی: این وام به کارمندانی که دارای رتبه امتیاز بالا و بدون بدهی معوق بانکی هستند، از طریق فیش حقوقی پرداخت می شود.
 • وام فوری با تضمین دارایی: یکی از راه های اخذ وام بدون سپرده از طریق تضمین دارایی است. برای مثال شما می توانید بخشی از ارزش طلای خود را وام بگیرید.

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید، وام های بدون سپرده 1403 برای شرایط و گروه‌های مختلفی در نظر گرفته شده است. برای دریافت این وام‌ها، باید شرایط و مدارک مورد نیاز هر کدام را بررسی کنید و در صورت واجد شرایط بودن، برای دریافت آن اقدام کنید. شما می توانید ثبت نام وام خود را به کافی نت انلاین بسپارید.

سوالات متداول

 1. چه نوع وام های بدون سپرده ای در سال 1403 وجود دارد؟
  وام های بدون سپرده در انواع مختلفی وجود دارد. این وام ها در انواع وام ازدواج، وام فرزندآوری، وام ضروری بازنشستگان، وام صندوق رفاه دانشجویان، وام ودیعه مسکن، وام پلتفرم‌های آنلاین و… وجود دارند.
 2. چه کسانی می‌توانند وام بدون سپرده دریافت کنند؟
  شرایط دریافت وام‌های بدون سپرده برای هر وام متفاوت است. به طور کلی، این وام‌ها برای گروه‌های خاصی مانند زوج‌های جوان، بازنشستگان، دانشجویان، مستاجران و … در نظر گرفته شده است.
 3. مبلغ وام‌های بدون سپرده چقدر است؟
  مبلغ وام‌های بدون سپرده با توجه به نوع وام و شرایط متقاضی متفاوت است. به طور کلی، مبالغ این وام‌ها از 2 میلیون تومان تا 200 میلیون تومان متغیر است.
5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پنج × سه =

فهرست