شرایط دریافت وام بانک رسالت

شرایط دریافت وام بانک رسالت

امروزه افرادی زیادی برای امور مختلف مانند خرید خانه، ماشین و… از تسهیلات بانکی استفاده می کنند، زیرا تامین مبلغ بالا برای خیلی از افراد دشوار می باشد. شرایط دریافت وام بانک رسالت وامی با بهره کم است، در واقع کارمزد آن فقط 2 درصد می باشد. شما می توانید این وام در اقساط دلخواه پرداخت کنید. این بانک به دلیل ارائه وام با سفته یکی از محبوب ترین بانک هایی برای دریافت تسهیلات است.

برای دریافت وام شما از گردش حساب کافی و حساب بانکی رسالت برخوردار باشید. شما با داشتن شرایط لازم و پس از اعتبارسنجی می توانید، انواع وام فوری، وام بدون ضامن یا دیگر وام ها را دریافت کنید. شرایط دریافت وام این بانک شبیه به سایر بانک ها می باشد اما نیاز به اعتبار سنجی در سامانه بانک رسالت دارد. در ادامه شرایط، مدارک مورد نیاز و اعتبارسنجی را برای دریافت وام بانک رسالت بررسی می کنیم.

شرایط تسهیلات بانک رسالت

بانک رسالت برخی خدمات ویژه ای را مانند وام با سود کم را به متقاضیان ارائه می دهد. یکی از این تسهیلات ارائه وام بانک رسالت به صورت فوری می باشد که تا 200 میلیون به اشخاص حقیقی اعطا می شود. برای دریافت وام شما باید شرایط مورد نیاز را برای دریافت وام داشته باشید و به صورت آنلاین اقدام به ثبت درخواست وام کنید. برخی از این شرایط عبارتند از:

 • متقاضی نباید به بانک بدهکار باشد یا وام تسویه نشده ای از قبل داشته باشد.
 • وام گیرنده نباید سابقه چک برگشتی داشته باشد.
 • باید 3 تا 6 ماه از سپرده بانک رسالت متقاضی بگذرد. اگر بیشتر از 6 ماه گذشته باشد، 2 قسط به طول مدت بازپرداخت (12 ماه) اضافه می شود.
 • اعتبار سنجی از طریق سامانه مرات برای دریافت وام بانک رسالت لازم است.

مدارک و شرایط دریافت وام بانک رسالت

مدارک لازم برای ثبت نام وام بانک رسالت

برخی از مدارک برای دریافت وام بانک رسالت از اهمیت بالایی برخوردار است، این مدارک عبارتند از:

 1. مدارک هویتی متقاضی
 2. مدارک شغلی مانند فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار
 3. میزان دارایی و درامد
 4. میزان گردش حساب
 5. نتیجه اعتبار سنجی سامانه مرات
 6. مشخصات فردی
 7. معرفی ضامن رسمی و تحویل مدارک هویتی و شغلی وی
 8. سفته الکترونیکی

پس از تحویل مدارک و بررسی درخواست شما، میزان و زمان پرداخت اقساط به شما گفته می شود. در آخر در صورت موافقت پیامکی برای شما ارسال می شود تا برای مابقی مراحل دریافت وام به بانک مراجعه کنید.

نحوه ثبت نام وام بانک رسالت

برای ثبت نام وام بانک رسالت باید در سامانه بانک رسالت ثبت نام کنید و حسابی در ان باز کنید. ثبت نام در این بانک نیاز به کد ملی و شماره همراه دارد. در سامانه بانک رسالت درخواست وام خود را ثبت کنید، تا جهت احراز هویت به صورت حضوری در منزل شما حضور پیدا کنند. سپس می توانید اعتبار سنجی را انجام دهید و در صورت تایید درخواست شما به بانک رسالت مراجعه کنید تا مراحل دریافت وام انجام شود.

شرایط دریافت وام بانک رسالت

راهنمای اعتبار سنجی بانک رسالت

همانطور که گفتیم، یکی از شرایط لازم برای دریافت وام اعتبار سنجی در سایت مرات می باشد. برای اعتبار سنجی نیاز است به نشانی imerat.ir مراجعه کنید. پس از ثبت نام، با کد ملی و شماره همراه اعتبار سنجی را تکمیل کنید. معمولا پس از 7 الی 10 روز کاری نتیجه در چهار سطح اعتبار ممتاز، کاملا متناسب، متناسب یا نامتناسب به شما تعلق می گیرد. این سطوح به میزان درامد، سابقه پرداخت اقساط قبلی شما بستگی دارد.

پس از اتمام این مراحل می توانید به صورت آنلاین درخواست وام خود را در سامانه بانک ثبت کنید. دسته ممتاز می توانند از وام فوری بدون ضامن و سفته بهره مند شوند، کسانی که نمره اعتباری کاملا متناسب را بدست بیاورند، نیاز است سفته الکترونیکی ارائه دهند. اما افرادی که دارای نمره اعتباری متناسب می باشند، به ضامن و سفته احتیاج دارند. باید در نظر داشته باشید که میزان وام دریافتی بر اساس نتیجه اعتبارسنجی و امتیاز شخص تعیین می شود.

براورد تسهیلات بانک رسالت

اگر شما بعد از اعتبارسنجی شرایط دریافت وام را داشته باشید، می توانید داخل اپلیکیشن ای کاپ بانک رسالت، در بخش براورد تسهیلات بانک رسالت، با توجه به میزان و مدت زمانی که از سپرده خود گذشته سقف وامی که می توانید دریافت کنید را مشاهده کنید. اگر قصد یا دریافت وام بانک رسالت را نداشتید، می توانید امتیاز ان را در پیشخوان مجازی به شخص دیگری واگذاری کنید.

وام بدون ضامن بانک رسالت

یکی از وام های محبوب، وام بدون ضامن می باشد. اما این وام به به کسانی که در دسته ممتاز هستند، تعلق می گیرد. در این شرایط شما می توانید بدون نیاز به ضامن و سفته از وام تا سقف 200 میلیون تومان بهره مند شوید. رتبه ممتاز نیز شامل اشخاصی می باشد که سوسابقه، چک برگشتی ندارند.

سخن پایانی

بانک رسالت با ارائه وام‌های متنوع و شرایط آسان، به شما در نیازهای مالیتان کمک می‌کند. در این مقاله به طور کامل شرایط دریافت وام، مدارک مورد نیاز، نحوه ثبت نام و اعتبارسنجی را بررسی کردیم. وام بانک رسالت با کارمزد 2 درصد و امکان بازپرداخت در اقساط دلخواه، فرصتی عالی برای تامین نیازهای مالی شماست.

سوالات متداول شرایط دریافت وام بانک رسالت

 1. آیا امکان دریافت وام بدون ضامن وجود دارد؟
  بله افرادی که در سطح ممتاز قرار دارند، می توانند بدون ضامن و سفته از مزایای وام بهره مند شوند.
 2. سامانه اعتبار سنجی بانک رسالت چیست؟
  سامانه مرات برای اعتبار سنجی وام گیرندگان استفاده می شود. برای اعتبار سنجی نیاز است به نشانی imerat.ir مراجعه کنید.
4.3/5 - (6 امتیاز)
, ,

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سرتا پای کارشون …! من ۵۰۰ میلیون ۵ ماه تو حساب خوابوندم برا وام کوفتیشون ده روز پیش درخواست اعتبارسنجی دادم جواب اومده بعلت رفتار نامناسب وامهای گذشته وام به شما تعلق نمیگیرد! هیچ جا هم که شعبه ندارن. پاشدم رفتم پیش اون دو سه نفر بیسوادی که مثلا بعنوان عامل گذاشتن پاسخگو باشن میگم جریان چیه، من که وامهای قبلیم هر ماه مستقیم از حقوق کسر شده و همشونم سالها پیش تسویه شدن! میگه شاید حقوقتون چند روز با تاریخ وام فاصله داشته بخاطر چند روز تاخیر که سال ۹۶ و ۹۸ داشتید دیگه هیچپقت رسالت بهتون وام نمیده!!!! گفتم خوب فلان فلان شده ها سر تیتر سایتتون بزنید حتی اگر ده سال پیشم قسطتون یک روز دیرتر پرداخت شده باشه وام تعلق نمیگیره که من پنج ماه سرمایمو نمیسوزوندم اینجا

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست