کد دستوری استعلام بیمه تامین اجتماعی

نحوه استعلام بیمه تامین اجتماعی

همانطور که می‌دانید یکی از روش های قدیمی برای آگاهی از آخرین وضعیت واریزی حق بیمه، مراجعه  به سازمان تامین اجتماعی می باشد. پاسخگویی سازمان تامین اجتماعی به افراد در طول روز کاری زمانبر می‌باشد. از همین رو سازمان تامین اجتماعی کد دستوری استعلام بیمه تامین اجتماعی را جایگزین مراجعه حضوری کرده است.

حال در ادامه می‌خواهیم روش استعلام بیمه تامین اجتماعی با استفاده از گوشی همراه  را معرفی کنیم. با این روش دیگر نیاز به مراجعه حضوری به سازمان تامین اجتماعی نمی‌باشد. افراد می‌توانند از کد دستوری استعلام بیمه تامین اجتماعی از آخرین وضعیت بیمه پرداخت شده توسط کارفرما آگاه شوند.

اهمیت کد دستوری استعلام بیمه تامین اجتماعی

هر نیرویی که در یک شرکت یا ارگانی در حال فعالیت است، باید از پرداخت به موقع حق بیمه خود از سوی کارفرما مطمئن شود. برای اطمینان از این امر نیاز است، بیمه تامین اجتماعی خود را استعلام کند. با این کار فرد متوجه می‌شود که آیا حق بیمه شخص پرداخت شده است یا نه. در غیر اینصورت کارفرما دچار تخلف در پرداخت حق بیمه شده است.تا اگر کارفرما تخلفی انجام داده باشد، بتواند برای  برای پیگیری آن اقدام کند.

پرداخت به موقع حق بیمه نیروی کار از حقوق اولیه نیرو می باشد. چرا که این بیمه شامل خدمات تامین اجتماعی همچون بازنشستگی، مستمری، خدمات درمانی و کارافتادگی برای فرد می‌باشد. به همین منظور سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از ترددهای درون شهری و صرفه‌جویی در هزینه و زمان به جای مراجعه حضوری افراد کدی را برای استعلام بیمه تامین اجتماعی جایگزین کرده است تا افراد بتوانند سوابق بیمه خود را به راحتی مشاهده کنند.

این راهکارها نیازی به پرداخت هزینه ای ندارند و در زمان صرفه‌جویی می‌کند و افراد را نسبت به حق و حقوق خود آگاه می‌کند. اگر شخصی به اینترنت دسترسی نداشته باشد با استفاده از  کد دستوری استعلام بیمه تامین اجتماعی می‌تواند به راحتی بیمه خود را با  استعلام بگیرد. در ادامه انواع روش‌های دریافت بیمه تامین اجتماعی همچون کد دستوری ussd و سایر روش‌ها را توضیح می‌دهیم.

آموزش نحوه مشاهده سوابق بیمه با کد استعلام بیمه تامین اجتماعی

اکثر این سامانه‌ها برای نمایش سوابق بیمه تامین اجتماعی نیاز به اینترنت دارند. اما کد  ussd  به دلیل عدم نیاز به اینترنت از راحت‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها می‌باشد. شما می‌توانید برای پیگیری آخرین وضعیت بیمه خود از طریق کد دستوری استعلام بیمه تامین اجتماعی ، اقدام به استعلام وضعیت بیمه خود کنید همچنین برای استعلام بیمه البرز نیز می توانید از اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 با این کد استعلام حق بیمه شما بسیار آسان‌تر شده است و نیازی به حضور در شعب سازمان اجتماعی و معطلی ندارید. کد دستوری فقط برای سوابق بیمه نمی‌باشد و خدمات دیگری را نیز در بر می‌گیرند. اما دقت کنید که در این روش تمام جزئیات سابقه بیمه نمایش نخواهد شد برای دسترسی به جزئیات سابقه بیمه نیاز است، به سایت تامین اجتماعی یا اپلیکیشن تامین من مراجعه کنید.

کد دستوری استعلام بیمه تامین اجتماعی با هر گوشی قابل شماره گیری می‌باشد و برای تمام اپراتورها نیز یکسان است. برای استفاده از کد ussd و پیگیری سوابق بیمه تامین اجتماعی کافیست مراحل زیر را انجام دهید. حتماً قبل از پیگیری آخرین وضعیت پرداختی در  سایت sabeghe.tamin.ir   ثبت نام کنید همچنین شماره‌ای که با آن قصد شماره گیری کد ussd را دارید، باید به نام خودتان باشد و با شماره‌ای که در سایت تامین اجتماعی ثبت نام کرده‌اید یکسان باشد.

مراحل استعلام تامین اجتماعی

مراحل استعلام بیمه تامین اجتماعی با کد ussd

 1. #1420*4* را شماره گیری نمایید.
 2. سپس یک منویی برای شما نشان داده می‌شود برای اینکه سوابق بیمه خود را پیگیری کنید باید از میان گزینه های موجود، گزینه 2 را ارسال کنید.
 3. در مرحله بعدی گزینه‌ آخرین سابقه برای شما نشان داده می‌شود، که شما باید گزینه 1 را ارسال کنید.
 4. سپس از شما کد ملی را می‌خواهد، در این مرحله باید کد ملی خودتان که را وارد کنید.
 5. در آخر سوابق بیمه را برای شما نمایش داده می‌شود. همچنین اگر در سامانه ثبت نام نکرده باشید، به شما پیامی تحت عنوان، لطفاً ابتدا در سامانه ثبت نام کنید نمایش داده می‌شود. مراحل بالا را باید سریعاً انجام دهید تا ارتباط قطع نشود.

برای دسترسی به جزئیات دقیق‌تر سابقه بیمه‌تان، می‌توانید از روش‌های متقدم تر مانند استفاده از اپلیکیشن تامین من یا سایت تامین اجتماعی استفاده کنید. این روش‌ها امکان مشاهده جزئیات دقیق‌تر و محاسبه میزان دستمزد را فراهم می‌کنند.

سایر خدمات تامین اجتماعی با کد ussd

همانطور که در قبل گفتیم، علاوه بر مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی، شما می‌توانید با کد دستوری استعلام بیمه تامین اجتماعی سایر خدمات غیرحضوری دیگری را انجام دهید. این خدمات شامل موارد زیر است.

 • فیش مستمری
 • پرداخت حق بیمه
 • دریافت اپلیکیشن نوبت دهی
 • نمونه فرم‌های تامین اجتماعی
 • دستمزد مبنای کسر بیمه

شما با این کد به موارد بالا دسترسی خواهید داشت و حتی اگر سوالی را داشته باشید، می‌توانید در گزینه پرسش و پاسخ در منوی این کد، با کارشناسان بیمه به اشتراک بگذارید.

استعلام بیمه تامین اجتماعی با اپلیکیشن

استعلام سابقه بیمه با اپلیکیشن تامین اجتماعی من

همانطور که گفتیم کد دستوری استعلام بیمه تامین اجتماعی اطلاعات کلی را نمایش می دهد. شما برای دسترسی به جزئیات بیشتر می‌توانید از طریق اپلیکیشن تامین اجتماعی من اقدام کنید. این اپلیکیشن علاوه بر قابلیت نمایش آخرین سوابق بیمه، خدماتی را از قبیل را از قبیل انعقاد انواع قراردادها، اعتراض به سوابق ناموجود، درخواست فیش حقوقی، درخواست کمیسیون پزشکی، میزان بدهی کارفرما ، نمایش نزدیکترین مرکز به کاربر و… را ارائه می‌دهد.

شما ابتدا باید اپلیکیشن تامین من را دانلود کنید. سپس باید کد ملی و گذرواژه را وارد کنید. سپس می‌توانید از صفحه خدمات اپلیکیشن روی کلیه سوابق کلیک کنید، تا بتوانید به سابقه بیمه خود به صورت تفکیک روز، سال، عددی و نموداری دسترسی داشته باشید.

 استعلام سوابق بیمه با مراجعه به سایت تامین اجتماعی

یکی از راه‌های دریافت کد استعلام بیمه تامین اجتماعی مراجعه به سایت تامین اجتماعی می باشد. اگر ثبت نام نکرده اید اقدام به ثبت نام کنید. پس از ورود به حساب کاربری خود، در صفحه اصلی از قسمت بیمه شدگان گزینه خدمات سابقه و در مرحله بعد گزینه سوابق تلفیقی را انتخاب کنید. در این مرحله شما قادر خواهید بود تا سوابق بیمه خود را مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید سبب بیمه خود را دانلود کنید.

کافی نت آنلاین
ارائه خدمات کافی نت آنلاین

سخن پایانی

در این مطلب روش های استعلام سوابق بیمه را توضیح دادیم. بنابراین تمام افراد بیمه شده باید به صورت منظم بیمه تامین اجتماعی خود را استعلام بگیرند تا از حقوق و مزایای خود محروم نشوند و از عدم دریافت حقوق تامین اجتماعی و سایز مزایای بیمه تامین اجتماعی پیشگیری کنند.

سوالات متداول در مورد استعلام بیمه تامین اجتماعی

 1. با کد دستوری استعلام بیمه تامین اجتماعی چه خدماتی را می توان دریافت کرد؟
  سازمان تامین اجتماعی برای رفاه افراد بیمه شده، خدمات غیر حضوری نظیر پیگیری سوابق بیمه، فیش مستمری، پرداخت حق بیمه و… را ارائه داده است.
 2.  کد دستوری تامین اجتماعی با چه گوشی های قابل شماره گیری است؟
  این کد دستوری با هر گوشی با هر تکنولوژی قابل استعلام می باشد و حتما نباید گوشی هوشمند باشد.
5/5 - (2 امتیاز)
,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست

دوره کافی نت پلاس

This will close in 16 seconds