شرایط ثبت نام لاستیک دولتی

ثبت نام لاستیک دولتی

شرایط ثبت نام لاستیک دولتی برای تولید و واردات این محصولات به دقت تعیین شده است. برای لاستیک دولتی، افراد باید ثبت نام کنند و مدارک مورد نیاز را تهیه کنند. این مدارک شامل اطلاعات مربوط به شخص، محصولات تولیدی یا وارداتی و نحوه تهیه آنها می باشد. همچنین، باید مجوزهای لازم را از مراجع ذیصلاح دریافت کرده و نیز از مصادیق قانونی و مقررات مربوطه پیروی کنند. با رعایت این شرایط و ارائه مدارک مورد نیاز، افراد می توانند به ثبت نام لاستیک دولتی بپردازند.

لاستیک دولتی چیست؟

لاستیک دولتی به لاستیکی اطلاق می‌شود که عرضه آن توسط دولت یا سازمان‌های دولتی انجام می‌شود. این لاستیک معمولاً برای استفاده در صنایع مختلف مانند خودروسازی، صنایع نظامی و صنایع مرتبط با حمل و نقل استفاده می‌شود. با توجه به اینکه توزیع لاستیک دولتی تحت کنترل دولت است، معمولاً قیمت آن نیز توسط دولت تعیین می‌شود. یکی از مزایای استفاده از لاستیک دولتی این است که کیفیت آن به عنوان یک محصول دولتی تضمین می‌شود و همچنین تأمین مواد اولیه و فرآورده‌های مورد نیاز برای تولید آن نیز توسط دولت انجام می‌شود.

مدارک ثبت نام لاستیک دولتی

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاستیک دولتی

برای ثبت نام لاستیک دولتی، مدارک مورد نیاز باید به صورت کامل و صحیح تهیه شوند. اولین مدرکی که باید ارائه شود، کارت ملی یا شناسنامه است. این مدرک برای تأیید هویت فرد ثبت کننده استفاده می شود و باید به صورت اصلی و کپی ارائه شود.

دومین مدرک مورد نیاز، مدرک مالکیت ماشین یا خودرو است. اگر شما مالک خودرو هستيد، باید مدارکی را ارائه کنید که می تواند شامل سند مالکیت یا کارت ماشین باشد.

همچنین، برای ممکن است برخی از مدارک دیگر مورد نیاز باشد، مانند کارت بازرگانی، مجوز کسب یا مدارک مالی و مالیاتی. این مدارک بستگی به قوانین و مقررات هر کشور و منطقه دارد. بنابراین، بهتر است قبل از ثبت نام با مراجع ذیصلاح در ارتباط باشید تا از لیست مدارک مورد نیاز اطلاعات دقیقی دریافت کنید.

هزینه ثبت نام لاستیک دولتی

هزینه ثبت نام لاستیک دولتی یکی از موضوعاتی است که در صنعت خودرو اهمیت دارد. لذا به معنای تأیید و اعتبار سنجی کیفیت و استانداردها توسط دولت است. این ثبت نام همچنین به منظور حفظ حقوق مصرف کنندگان و ایجاد رقابت سالم در بازار انجام می شود. هزینه  ممکن است بسته به سایز و نوع لاستیک، مقررات مربوطه و شرایط بازار متغیر باشد. در برخی کشورها، هزینه ثبت نام لاستیک دولتی به عهده تولید کننده است در حالی که در دیگر کشورها ممکن است به عهده فروشنده یا تعدادی از طرفین باشد.

هزینه ثبت نام لاستیک ماشین

شرایط و مدارک لازم جهت خرید لاستیک دولتی

هر شرکتی که لاستیک های دولتی را ارائه می کند، شرایط  خاص خود را دارد. پس قبل از خرید باید شرایط را مطالعه کنید. تمام افرادی که دارای خودرو می باشند، می توانند برای دریافت تایر دولتی اقدام کنند. شما اگر قصد ثبت نام لاستیک دولتی را دارید، باید برخی و شرایط مدارک را داشته باشید. در روش حضوری کپی مدارک را نیز لازم است. این مدارک عبارتند از:

 1. کارت ملی مالک خودرو: یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاستیک دولتی ارائه کارت ملی مالک خودرو می باشد.
 2. کارت سبز یا سند خودرو: برای اثبات مالکیت نیاز است، سند مالکیت خودرو ارائه شود.
 3. کارت بانکی متعلق به مالک خودرو: برای تایید هویت و پرداخت هزینه های خرید، کارت بانکی باید به نام مالک خودرو باشد.
 4. رسید ثبت نام اینترنتی: در صورت ثبت نام آنلاین، دریافت رسید ثبت نام اینترنتی و نوبت، برای دریافت تایر لازم است.

نحوه ثبت نام برای لاستیک دولتی

قبل از اقدام به ثبت نام لاستیک دولتی، بهتر است بدانید که برخی از شرکت ها در تاریخ و زمان خاصی امکان ثبت نام را فراهم می کنند. پس باید پیگیر اخبار فروش آنها باشید. در ادامه به روش های خرید لاستیک دولتی می پردازیم.

روش حضوری خرید لاستیک دولتی

در این روش شما برای ثبت نام و خرید لاستیک دولتی باید به صورت حضوری به نمایندگی های شرکت های تولید کننده لاستیک مراجعه کنید. قبل از مراجعه بهتر است با نمایندگی ها از طریق شماره درج شده در سایت تماس گرفت.

روش اینترنتی خرید لاستیک دولتی

روش دیگر برای ثبت نام لاستیک دولتی به صورت آنلاین می باشد که معمولا موجودی تایرها در صبح و بعد از ظهر به روز می شوند.امکان ثبت نام اینترنتی از طریق سایت یزد تایر و گلدستون وجود ندارد. شما می توانید از طریق شرکت های کویر تایر، بارز و ایران تایر اقدام به نام نویسی برای لاستیک دولتی کنید. در ادامه مراحل ثبت نام را توضیح می دهیم:

ثبت نام لاستیک دولتی بارز

قیمت لاستیک های این شرکت کمی گران تر است و سایت این شرکت نیز مقداری کند می باشد. برای ثبت نام لاستیک دولتی باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا وارد سایت بارز شوید.
 2. سپس روی گزینه بخش حضوری تحویل کلیک کنید.
 3. در مرحله بعد دریافت نوبت را انتخاب کنید و پس از مطالعه شرایط گزینه موافقم را تیک بزنید.
 4. در مرحله احراز هویت، کدملی و شماره همراه مالک خودرو را وارد کنید.
 5. سپس مشخصات فردی صاحب خودرو را بر اساس کارت ماشین وارد کنید.
 6. محصول مورد نظر را انتخاب و نوبت خود را بگیرید. رسیدی که سایت به شما ارائه می دهد را چاپ کنید، تا نوبت شما قطعی شود. هنگام مراجعه به مرکز خدمات رسانی رسید را با مدارک مورد نیاز به همراه داشته باشید.
ثبت نام لاستیک دولتی بارز
مراحل ثبت نام لاستیک دولتی

ثبت نام لاستیک کویر تایر

فرایند ثبت نام در سایت کویر تایر به صورت زیر می باشد:

 • وارد سایت کویر تایر شوید.
 • تلفن همراه و کد ملی را در فیلدها وارد کنید. سپس کد تایید ارسال شده را وارد کنید.
 • در مرحله بعد مشخصات خواسته شده و آدرس را با دقت را وارد کنید، زیرا لاستیک به این آدرس ارسال خواهد شد.
 • شماره پلاک و نوع خودرو را وارد کنید.
 • پس از اتمام مراحل بالا گزینه ثبت را بزنید و وارد مرحله ثبت مدارک شوید. در این مرحله تصویر پشت و روی کارت ملی را بارگذاری کنید. دقت کنید که حجم آنها باید کمتر از 100 کیلوبایت باشد.
 • در نهایت نوع لاستیک را انتخاب و به سبد خرید اضافه کنید.

ثبت نام لاستیک ایران تایر

برای ثبت نام لاستیک دولتی از سایت ایران تایر مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا شرایط را مطالعه و دکمه موافقم را تیک بزنید.
 2. سپس مشخصات فردی مالک را وارد کنید.
 3. مشخصات خودرو مانند برگ سبز و.. را تکمیل کنید.
 4. در نهایت نوع لاستیک را انتخاب و رسید خود را برای مراجعه حضوری دریافت کنید.

مزایای خرید لاستیک دولتی

اخیرا با افزایش ناگهانی نرخ تورم و دلار، قیمت بسیاری از کالاها به طور وحشتناکی بالا رفتند. قیمت لاستیک نیز از این موضوع بی بهره نبوده است. از همین رو دولت، برای اینکه رانندگان توانایی خرید لاستیک را داشته باشند، لاستیک را به صورت دولتی و با قیمت پایین تر عرضه کرده است. برخی از مزایای خرید لاستیک دولتی عبارتند از:

 1. قیمت ارزان تر
 2. تضمین کیفیت
 3. کاهش وابستگی به بازارهای خارجی
 4. محافظت از محیط زیست با کاهش آلودگی های ناشی از مسافت های طولانی واردات لاستیک ها از کشورهای دیگر

قیمت لاستیک دولتی

قیمت تایر ازاد و تایر دولتی تفاوت چشمگیری دارد. قیمت لاستیک دولتی معمولا 10 تا 40 درصد ارزانتر از قیمت لاستیک در بازار آزاد است که بسته ب نوع، پهنا و… درصد آن متفاوت است. برای مثال اگر هزینه یک جفت حلقه لاستیک در بازار ازاد یک میلیون تومان باشد، شما می توانید ان را با قیمت 650 تا 900 هزار تومان با 9 درصد مالیات و هزینه پست خریداری کنید.

همچنین نمایندگی ها نمی توانند لاستیک را بیشتر از قیمت مصوب شده به خریداران بفروشند. با مراجعه یه سایت رانندگان طبق سهمیه سالانه می توانند، تا حد زیادی در هزینه تعویض لاستیک ها صرفه جویی کنند. توجه داشته باشید که که هنگام ثبت نام لاستیک دولتی موجودی فروشگاه ها را چک کنید. معمولا موجودی ها یک بار در صبح و یک بار بعد از ظهر آپدیت می شوند. بنابراین پیشنهاد می شود به موقع برای خرید لاستیک دولتی به سایت مراجعه کنید تا از این فرصت بهره مند شوید و با قیمت ارزان تر لاستیک را خریداری نمایید.

سخن پایانی

شرایط ثبت نام لاستیک دولتی یکی از موضوعات مهم و حساس در صنعت خودروسازی است. با توجه به اهمیت لاستیک در عملکرد و ایمنی خودروها، هر کشور معمولاً قوانین و مقررات خاصی را برای ثبت نام و تولید لاستیک ها تعیین می کند.  این شرایط شامل مواردی مانند استانداردهای کیفیت، تست ها و آزمون ها، استفاده از مواد مرغوب و مطابق با مقررات بهداشتی، رعایت حقوق کارگران و محیط زیست، قوانین صادرات و واردات و سایر موارد مرتبط است.

هدف اصلی این شرایط، ایجاد رقابت سالم و عادلانه در بازار لاستیک و حفظ کیفیت و استانداردهای مورد نیاز در تولید لاستیک ها است. برای ثبت نام لاستیک دولتی، تولیدکنندگان باید از طریق ارائه مدارک و تست های مورد نیاز، رضایت خود را از رعایت شرایط تولید اعلام کنند. به علاوه، دولت به منظور حفظ استقلال و توسعه صنعت داخلی، ممکن است برخی محدودیت ها و مقررات خاصی را در زمینه واردات لاستیک ها تعیین کند

سوالات متداول

 1. چه شرایطی برای ثبت نام لاستیک دولتی وجود دارد؟
 • برای ثبت نام ، باید به شرایط زیر توجه کنید:
 • – باید مالک یا صاحب خودرو باشید.
 • – باید مجوز خرید لاستیک از سازمان مربوطه را در اختیار داشته باشید.
 • – باید توانایی پرداخت هزینه لاستیک دولتی را داشته باشید.
 1. چه مزایایی در ثبت نام لاستیک دولتی وجود دارد؟

می‌تواند برای شما مزایای زیر را داشته باشد:

 • – دسترسی به بازار: با ثبت نام  یا هر کالای دیگری، شما به بازار دسترسی پیدا می‌کنید و می‌توانید قراردادها و سفارشاتی را دریافت کنید.
 • – حفظ استحکام و پایداری خودرو: با خرید لاستیک از بازار دولتی، شما می‌توانید استحکام و پایداری خودرو خود را تضمین کنید.
 1. چه چالش‌هایی برای ثبت نام لاستیک دولتی وجود دارد؟

همراه با چالش‌هایی نیز همراه است که باید به آنها توجه کرد:

 • – رقابت با رقبای دیگر: در بازار دولتی، با رقابت با رقبای دیگر برای قراردادها و سفارشات، باید توانایی رقابتی خود را نشان دهید.
 • – ارائه کیفیت مطلوب: باید توانایی پرداخت هزینه  را داشته باشید و از قوانین دولتی‌ در این زمینه پیروی کنید.
4.6/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست