پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری

پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی

دولت برای افزایش سطح رفاه خانواده‌ها، وام مخصوص فرزندآوری را ارائه می‌کند تا خانواده‌ها دغدغه تامین مخارج فرزندان خود را نداشته باشند. دولت در تلاش است تا با ارائه و تشویق به ثبت نام وام فرزندآوری و مزایای متنوع آن، خانواده‌ها را به فرزندآوری تشویق کند. نگهداری از نوزادان هزینه‌های بالایی دارد، به همین علت دولت تمام تلاش خود را کرده است تا با شرایط ویژه این وام از خانواده‌ها حمایت کند. شما برای اگاهی از نتیجه درخواست ثبت وام، باید اقدام به پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری کنید. متقاضیان با دریافت این وام می‌توانند هزینه‌های بزرگ کردن کودک را تامین کنند. به همین علت این وام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و لذا شما باید پس از ثبت نام برای پیگیری وضعیت آن اقدام کنید. در ادامه قصد داریم نحوه پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری را برای شما توضیح دهیم.

وام فرزندآوری چیست؟

قبل از توضیح نحوه پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری ، بهتر است شما تعریفی از این وام را در نظر داشته باشید. طرح وام فرزندآوری یکی از طرح‌ها و تسهیلاتی است که دولت به منظور تشویق به ازدواج و فرزندآوری ارائه می‌کند. در چند سال اخیر فرزندآوری به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرده بود.

حمایت دولت از این وام در این چند سال توانسته، تا حد زیادی برای تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری موثر باشد. البته به این نکته نیز توجه کنید که دریافت و پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری شرایط خاصی دارد. اگر شما واجد شرایط نباشید، نمی‌توانید این وام را دریافت کنید. در مقاله های قبلی به شرایط دریافت این وام اشاره کردیم.

شرایط وام فرزندآوری چیست؟

این وام متعلق به خانواده‌هایی است که دارای کودک حداکثر 2 سال هستند. جالب است بدانید که این وام تنها به فرزند اول تعلق نمی‌گیرد، بلکه به فرزندان بعد از آن هم نیز تعلق می‌گیرد. میزان مبلغ وام برای فرزندهای اخر بیشتر می باشد. خانواده‌ها بسته به تعداد فرزندان خود می‌توانند برای دریافت وام فرزندآوری اقدام کنند.

یکی از شروط دریافت و پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری ، این وام این است که  کودک متولد 1400 به بعد باشد. شما باید قبل از دریافت و پیگیری این وام این مورد را در نظر داشته باشید. چنانچه کودک شما قبل از 1400 متولد شده باشد، مشمول این وام نمی شود. برای دریافت این وام اصلاً نیازی به سپرده بانکی ندارید. همچنین کارمزد پایین این وام ۴ درصد است و شما می‌توانید راحت‌تر آن را پرداخت کنید.

نحوه پیگیری وام فرزندآوری

چنانچه شما واجد شرایط دریافت این وام باشید، می توانید در سامانه مورد نظر ثبت نام کنید. برای این منظور شما نیاز به مدارک هویتی والد و فرزند خود دارید. پس از بارگذاری این مدارک شما می‌توانید روند ثبت نام وام فرزندآوری را تکمیل کنید و برای پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری اقدام کنید

خوشبختانه دولت سایتی را راه‌اندازی کرده است، تا شما بدون نیاز به مراجعه به بانک بتوانید از خدمات این سامانه و ثبت نام و پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری بهره‌مند شوید. پیگیری این وام به صورت اینترنتی و بسیار ساده می باشد. شما تنها در چند مرحله می توانید وضعیت وام را استعلام بگیرید. پس از اتمام ثبت نام می‌توانید با کد ملی و شماره پیگیری از وضعیت ثبت نام خود آگاه شوید.این وام را بیشتر اغلب بانک‌ها  ارائه می‌دهند، اما پروسه پیگیری آن به بانک وابسته نیست.

پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی

پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی

پس از اتمام مراحل ثبت نام یک کد پیگیری به شما داده می شود. چنانچه شما کد رهگیری خود را فراموش کنید، می‌توانید آن را بازیابی کنید. شما می‌توانید به دو صورت زیر وضعیت وام خود را پیگیری کنید. برای پیگیری وام فرزندآوری، شما نیاز به کد رهگیری و کد ملی دارید. در هر دو حالت شما ابتدا باید وارد سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری بانک مرکزی شوید. برای پیگیری پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری مراحل زیر را انجام دهید.

 1. به سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری بانک مرکزی به آدرس ve.cbi.ir بروید.
 2. روی گزینه مشاهده وضعیت تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری کلیک کنید.
 3. کد رهگیری، کد ملی فرزند و پدر و کد امنیتی را وارد کنید.
 4. روی مشاهده وضعیت کلیک کنید.

پیگیری وام فرزندآوری از طریق کد ملی چگونه است؟

یکی از روش‌های دیگر برای مشاهده وضعیت وام فرزندآوری از طریق کد ملی است. همانطور که گفتیم برای پیگیری این وام علاوه بر کد ملی نیاز به کد رهگیری نیز می‌باشد.امکان مشاهده وضعیت وام تنها با کد ملی مقدور نیست. مشاهده وضعیت فرزندآوری با کد ملی هیچ فرقی با استعلام وضعیت وام از طریق کد رهگیری ندارد. شما می‌توانید مانند روش گفته شده در مطلب بالا به سامانه ve.cbi.ir  مراجعه کنید و مراحل پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری و کد ملی را مانند زیر طی کنید.

 • روی گزینه مشاهده وضعیت تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری کلیک کنید.
 • کد ملی و کد امنیتی را وارد کنید.
 • روی مشاهده وضعیت کلیک کنید تا وضعیت وام به شما نمایش داده شود.

بیشتر بخوانید: ثبت نام جاماندگان سهام عدالت

بازیابی شماره پیگیری وام فرزندآوری

یکی از موارد مهم برای مشاهده وضعیت وام فرزندآوری کد رهگیری می باشد. این کد پس از تکمیل ثبت نام به فرد داده می‌شود. چنانچه این کد را فراموش کنید، برای بازیابی این کد باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا باید وارد سامانه cbi.ir شوید.
 2. روی گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری کلیک کنید.
 3. سپس روی گزینه بازیابی و چاپ کد رهگیری کلیک کند.
 4. در فرم مشاهده شده، کد ملی والد و فرزند، تاریخ تولد فرزند و سرپرست، حرف اول نام فرزند و حرف اول نام خانوادگی فرزند را وارد کنید و روی چاپ کد رهگیری کلیک کنید.

با انجام صحیح مراحل بالا کد رهگیری 10 رقمی در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید طبق مراحل گفته شده اقدام به پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری کنید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله گفتیم، وام فرزندآوری یکی از طرح‌های حمایتی دولت برای تشویق به فرزندآوری است. شما می‌توانید با مراجعه به سامانه ve.cbi.ir  و با استفاده از کد رهگیری و کد ملی خود، از وضعیت وام فرزندآوری خود آگاه شوید.

سوالات متداول پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری

 1. چگونه می‌توان از وضعیت وام فرزندآوری خود آگاه شد؟
  شما می‌توانید با مراجعه به سامانه ve.cbi.ir  و با استفاده از کد رهگیری و کد ملی خود، از وضعیت وام فرزندآوری خود آگاه شوید.
 2. مبلغ وام فرزندآوری چقدر است؟
  مبلغ وام فرزندآوری برای فرزند اول 20 میلیون تومان، برای فرزند دوم 40 میلیون تومان و برای فرزند سوم 120 میلیون تومان است.
 3. نحوه بازپرداخت وام فرزندآوری چگونه است؟
  شما می‌توانید 6 ماه پس از دریافت وام، اقساط آن را پرداخت کنید.
3.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست