شرایط ثبت نام جاماندگان سهام عدالت 1403

ثبت نام جاماندگان سهام عدالت 1403

همانطور که می دانید در سال 1384، پس از اینکه طرح سهام عدالت اجرا شد، بسیاری از  افراد واجد شرایط به دلایل مزایای بی شمار این طرح، برای ثبت نام در این طرح اقدام کردند.  با این حال تعداد بسیاری از افراد بنا به دلایلی موفق به ثبت نام در طرح سهام عدالت نشدند، و از ثبت نام دوره اول جاماندند. خوشبختانه رونق بی سابقه بازار سرمایه موجب شد، تا افراد برای فعالیت در این بازار علاقمند شوند و خیلی از این اشخاص جاماندگان ثبت نام دوره اول سهام عدالت بود. دولت در سال 1403 قصد دارد تا نام نویسی و ثبت نام جاماندگان سهام عدالت 1403 را اغاز کند.

طبق اطلاعیه های اخر پیش بینی می شود، تا در تیرماه این سهام به مشمولین واگذار شود. شاید برای شما این سوال پیش بیاید  که مشمولین برای ثبت نام سهام عدالت باید به کجا مراجعه کنند. در پاسخ به این سوال باید گفت که ثبت نام این سهام به صورت اینترنتی می باشد. با توجه به مزایا و اهمیت ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان دوره اول، در ادامه قصد داریم به امکان ثبت نام مجدد جاماندگان و نحوه ثبت نام جاماندگان سهام عدالت 1403 بپردازیم.

آیا امکان ثبت نام مجدد جاماندگان سهام عدالت وجود دارد؟

همانطور که در قبل هم به ان اشاره کردیم، با رونق بازار بورس، بسیاری از جاماندگان دوره اول سهام عدالت، از دولت درخواست کردند تا پروسه مجدد نام نویسی برگزار شود. از همین رو دولت برای کمک به قشر ضعیف جامعه طرح نام نویسی جاماندگان سهام عدالت را تصویب کرد. امکان ثبت نام در دوره دوم سهام عدالت، تنها برای سه گروه اصلی مقدور می باشد. در ادامه واجدین شرایط ثبت نام جاماندگان سهام عدالت 1403 را معرفی می کنیم.

شرایط ثبت نام جاماندگان سهام عدالت

طبق تصمیمات اخیر دولت، امکان ثبت نام جاماندگان دوره اول سهام عدالت، تنها برای گروه های زیر وجود دارد:

 1. اشخاصی که برای ثبت نام در دوره اول سهام عدالت اقدام کردند، اما به دلایلی مانند خرابی زیرساخت های سیستمی، ثبت نام انها صورت نگرفت و سهام عدالت را دریافت نکردند.
 2. اشخاصی که پس از اجرای ثبت نام سهام عدالت، به عضویت کمیته مستضعفان یا سازمان های حمایتی درامدند، یا اینکه قبل از اجرایی شدن این طرح عضو خانواده نبوده اند و بعد از ان وارد ان شدند.
 3. دهک های 1 تا 6 که افراد ضعیف جامعه تلقی می شوند، می توانند اقدام به ثبت نام در طرح ثبت نام جاماندگان سهام عدالت 1403 کنند و دولت موظف است از انها حمایت کند.

بیشتر بخوانید: استعلام واریز سود سهام عدالت

نحوه ثبت نام جاماندگان سهام عدالت

امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت 1403 برای افراد واجد شرایط تصویب شده است. پیش بینی شده است تا در تیرماه واگذاری این سهام صورت بگیرد، اما جزئیات دقیقی از این طرح مانند زمان دقیق ثبت نام جاماندگان اعلام نشده است. با این حال مانند دوره اول سهام عدالت، واجدین شرایط کافی است برای تکمیل ثبت نام، با استفاده از مدارک لازم به سایت سهام عدالت کنند، و پروسه ثبت نام را تکمیل کنند.

همچنین بهتر است بدانید تعداد جاماندگان کمیته امداد و بهزیستی مشخص شده است. بر همین اساس تقریبا 3 میلیون و 337 هزار مشمول سهام عدالت می باشند که حدود 2 میلیون و 25 هزار نفر انها تحت پوشش بهزیستی و 1 میلیون و 300 نفر انها تحت پوشش کمیته امداد می باشند.

سامانه و سایت جاماندگان سهام عدالت 1403

مشمولین سهام عدالت، باید بدانند که ثبت نام در این طرح چگونه است. شرکت سپرده گذاری مرکزی قصد دارد، برای سهولت در پروسه ثبت نام کاربران، امکان ثبت نام اینترنتی را فراهم کند. اما تا کنون آدرس سامانه برای ثبت نام جاماندگان سهام عدالت 1403 اعلام نشده است. این احتمال وجود دارد که ثبت نام جاماندگان از طریق سایت سهام عدالت به نشانی samanese.ir باشد.

سخن پایانی

ثبت نام در سهام عدالت  فرصتی برای افراد جامانده از این طرح است تا بتوانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. با وجود اینکه تاکنون جزئیات دقیق این طرح منتشر نشده است. انتظار می‌رود در ماه‌های آینده شاهد انتشار اطلاعات تکمیلی از جمله زمان دقیق ثبت نام، نحوه ثبت نام، مدارک مورد نیاز و … باشیم. شما می توانید جزئیات و اطلاعیه های جدید این طرح را در کافی نت انلاین چک کنید.

سوالات متداول ثبت نام جاماندگان سهام عدالت 1403

 1. چه کسانی می‌توانند در سهام عدالت 1403 ثبت نام کنند؟
  افرادی که در دوره اول به دلیل مشکلاتی مانند نقص در سیستم ثبت نام، موفق به ثبت نام نشدند. افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که در زمان ثبت نام دوره اول، عضو این نهادها نبودند. و دهک‌های 1 تا 6 جامعه که تاکنون سهام عدالت دریافت نکرده‌اند.
 2.  زمان ثبت نام سهام عدالت 1403 چه زمانی است؟
  زمان دقیق ثبت نام هنوز مشخص نشده است ولی پیش بینی در تیر ماه باشد.
 3. نحوه ثبت نام سهام عدالت 1403 چگونه است؟
  ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود و متقاضیان باید از طریق این سایت و با استفاده از مدارک لازم، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست