ثبت نام وام 100 میلیونی فرهنگیان

ثبت نام وام 100 میلیونی فرهنگیان

با وجود تورم و مشکلات مالی، شرایط اقتصادی برای قشر های مختلف دشوار شده است. وام ها می تواند کمک هزینه ای برای انجام امور مختلف برای افراد باشد. اموزش و پرورش برای رفع مشکلات مالی معلمان، انواع مختلفی از وام ها را برای این قشر در نظر گرفته است. هر کدام از این وام ها مبلغ و شرایط خاص خود را دارد. یکی از انواع این تسهیلات، وام 100 میلیونی فرهنگیان می باشد. متقاضیان برای دریافت این وام باید شرایط و مدارک لازم را به بانک ارائه دهد. در ادامه به توضیحات بیشتری در رابطه با این وام می پردازیم.

معرفی وام فرهنگیان 1402

فرهنگیان برای ازدواج، خرید مسکن و امور زندگی نیاز به دریافت وام دارند. این قشر از جامعه باید با انواع وام های فرهنگیان اشنا شوند تا بتوانند از مزایای ان بهره مند شوند. وام فرهنگیان در طرح های مختلفی اعم از کمک هزینه ازدواج، وام ضروری و… ارائه می شود. هر کدام از این وام ها شرایط خاص خود را دارند.

به طور کلی انواع وام فرهنگیان عبارتند از وام ازدواج، کمک هزینه مسکن، وام بازنشستگان، وام ضروری. شرایط و مبلغ هر کدام از این وام ها متفاوت است. یکی از تسهیلات ویژه ای که اموزش و پرورش ارائه کرده است، وام 100 میلیونی فرهنگیان می باشد. این وام حتی بدون نیاز به سپرده قابل دریافت است.

شرایط دریافت وام 100 میلیونی فرهنگیان

سازمان آموزش پرورش برای کمک به رفاه و رفع نیازهای اقتصادی معلمین، تصمیم به اعطای تسهیلات به آن ها را دارد. طبق  تفاهم نامه جدید اموزش پرورش با بانک ملی، مبلغ 14 هزار میلیارد تومان برای اعطای وام 12 درصدی به فرهنگیان در اختیار اموزش و پرورش قرار گرفته است. تا کنون حدود 9 هزار میلیارد تسهیلات به این قشر پرداخت شده است.

طبق گفته های مدیر کل رفاه و پشتیبانی اموزش و پرورش، قبل از این تفاهم نامه سابقه اعطای وام صد میلیونی وجود نداشته است. از انجایی که منابع این وام نسبت به سال 1399  7 برابر شده شده است، به معلمین بیشتری تعلق می گیرد. طی تصمیم جدید اموزش پرورش، میزان وام از 60 میلیون در سال 1399 تومان به 100 میلیون تومان رسیده است. توجه داشته باشید که فرهنگیانی که تا کنون از تسهیلات بانک ملی استفاده نکرده اند و دارای مسکن نمی باشد. برای دریافت وام 100 میلیونی فرهنگیان در اولویت می باشند این قانون برای ثبت نام جاماندگان سهام عدالت نیز اهمیت دارد.

شرایط دریافت وام 100 میلیونی فرهنگیان

دریافت وام فرهنگیان بدون سپرده و با یک ضامن

این وام از شرایط ویژه ای برخوردار است. یکی از مزایای وام 100 میلیونی فرهنگیان امکان دریافت این تسهیلات تنها با یک ضامن و بدون سپرده می باشد. برای بازپرداخت این وام نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد و اقساط از حقوق فرهنگیان کسر می شود. بر همین اساس ماهانه 2.5 درصد از حقوق فرهنگیان در اختیار اموزش و پرورش برای پرداخت وام قرار می گیرد. کارمزد وام فرهنگیان حدود 4 درصد می باشد که شخص می تواند طی 36 ماه ان را پرداخت کند.

بیشتر بخوانید: کد استعلام بیمه تامین اجتماعی

نحوه ثبت نام وام 100 میلیونی فرهنگیان

طبق گفته مدیر کل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش این وام در 4 استان به صورت غیر حضوری ارائه می شود. تا کنون وام 100 میلیونی فرهنگیان در 4 استان تهران، اصفهان، قزوین، شهرستان های تهران به واجدین شرایط پرداخت شده است. برای ثبت نام این وام افراد واجد شرایط، باید فرم الکترونیک را پر کنند. سپس پس از تایید اموزش و پرورش فرم به بانک فرستاده می شود. با تکمیل مدارک بعد از 10 روز وام به حساب شخص واریز می شود.

سخن پایانی

بدون شک، رفع مشکلات اقتصادی این قشر زحمتکش، نقشی اساسی در ارتقای کیفیت آموزش و پرورش خواهد داشت. در شرایط اقتصادی کنونی، وام ها می توانند راه حلی برای رفع مشکلات مالی باشند. وام 100 میلیونی فرهنگیان یکی از تسهیلات ویژه ای است که با هدف کمک به این قشر ارائه شده است. شرایط دریافت این وام نسبتاً آسان بوده و نیاز به سپرده ندارد. متقاضیان واجد شرایط می توانند با تکمیل فرم الکترونیک، نسبت به ثبت نام وام اقدام کنند. همچنین، بازپرداخت اقساط وام از طریق حقوق وام گیرنده انجام می شود که این امر، فرایند بازپرداخت را تسهیل می کند.

سوالات متداول وام 100 میلیونی فرهنگیان

 1. وام 100 میلیونی فرهنگیان در چه استان هایی به صورت غیرحضوری ارائه می شود؟
  این وام در اضفهان، قزوین، تهران و شهرستان های تهران به افراد واجد شایط پرداخت می شود. در این استان ها، فرهنگیان واجد شرایط می توانند با تکمیل فرم الکترونیک در سامانه مربوطه، نسبت به ثبت نام و دریافت وام اقدام کنند. پس از تایید توسط آموزش و پرورش و ارسال فرم به بانک، وام در حدود 10 روز کاری به حساب متقاضی واریز خواهد شد.
 2. اقساط وام فرهنگیان چگونه پرداخت می شود؟
  برای پرداخت اقساط این وام نیاز به مراجعه حضوری نیست و اقساط از حقوق وام گیرنده کسر می شود.
 3. مدت زمان بازپرداخت وام فرهنگیان چقدر است؟
  میزان مبلغ این وام 100 میلیون تومان می باشد که با سود 4 درصد و اقساط 36 ماه می باشد.
3.3/5 - (11 امتیاز)

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • بنان
  1402-12-13 14:32

  چرا بقیه شهر ها نیست چرا رشت فقط در طرحهای آزمایشی ودردسر برای ما پیش قدم هست مگر ما معلم نیستیم وما ازتمام مواهب حدافلی محرومیم هیچکس ما رو نمیبینه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست